Jste zde

Ultrazvukový snímač polohy přímo monitoruje upnutí obrobku

Ať už jde o detekci polohy, měření vzdálenosti nebo detekci pevných, práškových a kapalných médií - ultrazvukové senzory Balluff jsou přesné a všestranné.

Ultrazvukový snímač polohy BFD v kontaktu s médiem rozšiřuje možnosti přímého monitorování hydraulických válců s krátkým zdvihem.Stávající řešení pro monitorování upínání obrobků jsou založena na nepřímých metodách: měří objemový průtok hydraulické kapaliny nebo monitorují koncovou polohu pístu. Taková řešení jsou však buď nákladná, nepružná, nebo méně spolehlivá. Kromě toho běžné výrobky nedokážou stejnou měrou zjišťovat a monitorovat stav upnutí a dráhu upnutí. V důsledku toho nejenže nejsou příliš hospodárné, ale také nemohou vždy splnit rostoucí požadavky na bezpečnost stroje.

Nápravu přináší náš nový ultrazvukový snímač polohy: vysíláním ultrazvuku do hydraulické kapaliny sleduje BFD přímo, nepřetržitě a rychle průběh upínání obrobku. To generuje spolehlivé informace o stavu upnutí a umožňuje včas odhalit odchylky - např. problémy s přívodem oleje, chyby při odlévání, odchylky kontur, chyby při zasouvání a deformované obrobky. Díky sledování celého procesu upínání můžete také včas odhalit kolísání tlaku v hydraulickém agregátu, závady na otočném mechanismu a vadná těsnění a zasáhnout.

Stručně řečeno: S novým ultrazvukovým snímačem polohy BFD společnost Balluff přímo reaguje na potřeby a očekávání zákazníků. Řešení, které je inovativní, a přesto má potenciál prosadit se jako standard.

Jednoduchá integrace a škálovatelné použití

Díky malým rozměrům, standardizovaným rozhraním, která lze libovolně konfigurovat, a průběžné automatické kompenzaci je integrace senzoru pomyslně snadná a flexibilní a lze jej používat "plug & play" v různých médiích. Ve spojení se standardními systémovými komponentami od společnosti Balluff tak vzniká mimořádně hospodárné  řešení. Příslušné další informace jsou uvedeny v provozu IO-Link. Mezi tyto funkce patří například sledování stavu zařízení, teploty zařízení nebo kvality signálu. To umožňuje detekovat kritické změny v médiu, např. v důsledku vzduchu nebo částic v hydraulickém systému.

Baluff představí své novinky také na veletrhu AMPER. Veletrh AMPER 2024 s podtitulem Smart&Connected World se zaměří na chytré technologie. Tématy budou mimo jiné elektroenergetika, fotovoltaika, elektroinstalace, systémy řízení a zabezpečení budov, osvětlovací technika, pohony a napájení, elektromobilita nebo smart city. Navštivte Brno 19.-21.3. 2024. www.amper.cz

https://www.balluff.com/cs-cz/news/ultrazvukovy-snimac-polohy-primo-monitoruje-upnuti-obrobku

Hodnocení článku: