Jste zde

Trubková čidla na válečkovém dopravníku: jednoduchá instalace, hladký chod

Čidla Telemecanique Sensors XUY (Schneider Electric) jsou montována přímo mezi válečky dopravníku. Řešení se obejde bez držáků klasických fotoelektrických čidel a jejich odrazek.

 Trubková čidla mají význam především na válečkových dopravnících v provozech s vysokým průtokem přepravovaného zboží a velkého počtu osob doplňujících zboží. Čidla jsou v chráněné poloze mezi válečky a výrazně je tak snížena možnost poškození obsluhou nebo přepravovaným zbožím. Čidla lze rychle instalovat v průběhu výroby dopravníku a lze je doplnit na již fungující zařízení.

Specifická konstrukce čidel zkracuje výrobu nového válečkového dopravníku. Trubkové čidlo Telemecanique Sensors XUY lze vyrobit v délkách podle požadavku zadavatele od 200 až do 900 mm. Fotoelektrické čočky, umístěné v hliníkovém pouzdře čidla, mají navíc speciální tvar, který zabraňuje usazování prachu. Montáž a zprovoznění trubkových čidel je oproti těm standardním o 50 % rychlejší. Přesná a rychlá detekce objektů brání hromadění výrobků na dopravníku a zajišťuje tak bezproblémovou průchodnost na trase. Díky tomu nedochází k prostojům při provozu, což zvyšuje efektivitu práce. K zákazníkům se tak dostane objednané zboží bez omylů a v požadovaném čase. 
Trubková čidla Schneider Electric zvolila firma Atyko pro využití v logistickém centru Rohlik.cz.

www.se.com

Hodnocení článku: