Jste zde

Strato Pi Max: průmyslový kontrolér slibuje podporu bezpečnosti

Modul podporuje až čtyři vestavěné rozšiřující desky pro sériová rozhraní RS485/RS232 a sběrnice CAN, digitální I/O, další bezdrátové připojení nebo podporu UPS. K dispozici jsou také knihovny pro zabezpečení.

Sfera Labs rozšířuje rodinu otevřených, snadno použitelných a spolehlivých serverů o Strato Pi Max - flexibilní a rozšiřitelný průmyslový kontrolér založený na Raspberry Pi Compute Module (CM) 4.

Základní charakteristika je tedy jasná. Raspberry Pi CM 4 je navržený pro embedded aplikace. Obsahuje čtyřjádrový procesor ARM Cortex-A72 a je k dispozici v několika konfiguracích RAM, eMMC Flash a s bezdrátovým připojením nebo bez něj. Strato Pi Max tak lze snadno přizpůsobit a optimalizovat tak, aby vyhovoval potřebám průmyslových a IoT aplikací.

Strato Pi Max je modul montovaný na DIN lištu s bezdrátovým připojením Wi-Fi a BLE, duálními ethernetovými porty, duálními možnostmi úložiště SD, eMMC a/nebo SSD a dvěma USB porty. Modul podporuje až čtyři vestavěné rozšiřující desky, které rozšiřují možnosti o sériová (RS485/RS232) a rozhraní sběrnice CAN, digitální I/O, další bezdrátové připojení a podporu nepřerušitelného zdroje napájení (UPS).

Nový modul, založený na otevřené technologii a plně kompatibilní se sadami nástrojů, programovacími jazyky a vývojovými frameworky dostupnými pro Raspberry Pi, umožní konstruktérům implementovat pokročilé řídicí systémy v průmyslovém, komerčním a rezidenčním prostředí v kratším časovém horizontu a s nižšími náklady, než by bylo obecně možné s proprietárními řešeními.

Přidanou hodnotou u Strato Pi Max je elektrická bezpečnost a zabezpečení software. K RPi 4 je tak přidán watchdog, izolovaný port RS-485. USB porty mají nezávislé ovládání napájení a detekcí poruch. Strato Pi tak splňuje průmyslové standardy pro elektrickou bezpečnost, elektromagnetickou kompatibilitu (EMC) a udržitelnost.Díky spolupráci mezi Sfera Labs a Zymbit bude Strato Pi Max volitelně k dispozici s modulem Secure Compute Module jako jádrem, což jej dále chrání pro použití v zero trust prostředích.

https://sferalabs.cc/strato-pi-max/

 

Hodnocení článku: