Jste zde

Snímače ušité na míru Vašim potřebám

Indukční snímače induSENSOR nabízí bezkontaktní metody měření, typ LVDT se můžeme rozhodovat mezi provedením kontaktním se snímacím hrotem a vratnou pružinou nebo bezkontaktním s volným pístem.

Elektromagnetická indukce oslavila 190 let od svého objevení a za tu dobu našla využití snad ve všech odvětví průmyslu. Moderní automatizace a robotizace se na tento princip stále spoléhá při měření vzdálenosti a polohy indukčními snímači. Tyto snímače máme v Micro-Epsilon zařazeny v produktové kategorii induSENSOR a nabízíme je pro přesné měření již od roku 1987. V tomto článku si kategorii přiblížíme a podíváme se na novinky uplynulého roku.

Technologie výroby indukčních snímačů je léty prověřená, přesto prochází neustálým vývojem, aby splňovala i ty nejnáročnější požadavky zákazníků. Díky bohatým zkušenostem jsme byli schopni vytipovat a vyvinout snímače mající parametry potřebné pro nejběžnější zákaznické aplikace. Všechny tyto snímače najdete podrobně popsané v našem katalogu. 

Základní dělení skupiny produktů induSENSOR je na podskupiny LVDT, LDR a EDS. Jedná se o bezkontaktní metody měření, u LVDT se můžeme rozhodovat mezi provedením kontaktním se snímacím hrotem a vratnou pružinou nebo bezkontaktním s volným pístem.

LVDT snímače pracují na principu lineárně proměnného diferenciálního transformátoru se třemi cívkami a díky své přesnosti se používají nejčastěji k měření rozměrů nebo integraci do měřících zařízení a robotů. V robotech se používají pro jeho kalibraci, měření rychlosti nebo rozpoznání rotačních pohybů. 
LDR snímače pracují na principu přemostění jedné cívky a díky tomu mají malé rozměry a nižší výrobní náklady. Používají se všude tam, kde je třeba měřit ve stísněných prostorách s větším rozsahem. 
EDS snímače využívají efektu indukování magnetického pole za pomoci vířivých proudů, jsou určené pro měření v hydraulických válcích a mají integrovaný kontrolér. Dosahují největších měřících rozsahů při zachování nejmenší velikosti.

Externí kontroléry používají snímače LVDT a LDR. Tyto kontroléry v našem portfoliu prošly v minulém roce výraznou změnou a jsou naší první novinkou.

Kontrolér MSC7602 a MSC7802

Elektronika MSC7802 je uložena v robustním kovovém pouzdře a oproti verzi MSC7401 se vyrábí ve dvoukanálovém provedení. Nabízí jak analogový napěťový či proudový signál, tak sériové rozhraní RS485. Kontrolér je tak připraven na průmyslové prostředí, ale přitom stále má pohodlné nastavení pomocí tlačítek nebo softwaru.

Na druhé straně MSC7602 je v plastovém provedení a je určen pro instalaci na DIN lištu nejlépe v bezpečně uzavřené skříni. Je také ve dvoukanálovém provedení s analogovým a RS485 výstupem. Výhodou je možnost synchronizace s dalšími kontroléry právě přes RS485 výstup a můžeme tak například propojit až 31 kontrolérů MSC7602 s modulem rozhraní IF2030 pro Profinet či EthernetIP, čímž získáme 62 přesně naměřených hodnot najednou k dalšímu zpracování například v PLC.

 

Snímače LDR-14-Z20 pro obráběcí stroje

Z důvodu časté poptávky měření polohy rotujících hřídelí máme přímo kategorii snímačů upínacího zdvihu. Své uplatnění najdou při monitorování upínací polohy u obráběcích strojů vrtacích či frézovacích. Senzor přímo měří axiální pohyb (resp. zdvih) oje nebo vřetena, na který je přilepen měřící prstenec. Umožňuje nám tak sledovat přesnou polohu nástroje v reálném čase a při výměně nástroje není nutné žádné seřízení.

Vysoké nároky v takové aplikaci jsou na malé kompaktní rozměry snímače. V této kategorii jsme donedávna nabízeli pouze jeden typ snímače a to LVP-25, novinkou je nyní nabízený LDR-14, který má ještě kompaktnější design pro snadnou integraci do stroje. Nejen že určí polohu nástroje třemi stavy (nástroj vysunut, nástroj uchycen, úchyt sepnut bez nástroje), ale přesně ji změří. Snímač je provozován s kontroléry MSC7xxx.

Snímače na míru

Nezaujali Vás novinky a ani v katalogu není přesně to, co potřebujete? My jsme na to připraveni, protože katalog induSENSOR obsahuje snímače pro nejběžnější řešení. Naší silnou stránkou je možnost přizpůsobení snímačů a OEM produkce, k čemuž kategorie indukčních snímačů svojí technologickou jednoduchostí přímo vybízí.

Navineme cívky, vysoustružíme kryty, integrujeme kontrolér a smontujeme Vám tak indukční snímač podle Vašich představ. Pokud hledáte něco úplně jiného, například laserový snímač, navštivte naše webové stránky a projděte si naše bohaté portfolio.

https://www.micro-epsilon.cz/

Hodnocení článku: