Jste zde

Sledování zboží v obchodech a obchodních řetězcích

Skladování potravin vyžaduje přesné sledování teploty, rychlé alarmy a podrobné hlášení. Zařízení SD se službami SensDesk nebo HWPortal pomohou sledovat teplotu v chladícím boxu nebo únik vody pod ledničkou i další sklady.

Dohled zboží ve skladech a chladících boxech je dnes považován za standard. V řadě případů jej vyžaduje legislativa (farmacie, čerstvé potraviny), navíc bývá podmínkou pojištění zásob i zařízení provozoven. Online portálové řešení zajistí monitoring, odesílání alarmů i reporting pro úřady z jediného systému. Vedle spolehlivosti a maximálního technického zabezpečení je řešení také cenově efektivní.

SensDesk.com je webová služba pro online dálkové monitorování a řízení senzorů a zařízení HW group. V Česku je k dispozici také jako HWPortal.cz, liší se pouze v detailech a firmou poskytovatele.

Senzory umožňují sledovat teplotu, vlhkost, úniky vody, digitální vstupy, napětí, proud, spotřebu energie a mnoho dalších. Pro jednotlivé veličiny jsou určeny různé senzory, které se liší také provedením dle umístění. Do systému lze integrovat také fyzické zabezpečení, například dveřní kontakty, PIR čidla, detektory kouře atd.  
Všechna zařízení pro senzory, která lze připojit k portálům SensDesk a HWPortal, je možné jednoduše nastavit a spravovat na dálku. U zařízení řady SD je nastavení velmi jednoduché a lze jej provést prostřednictvím portálu, ke kterému jsou zařízení připojena.   

Služby SensDesk a HWPortal umožňují všechna naměřená data shrnout do automatických přehledů, které se pravidelně odesílají emailem. Stav senzorů i měření lze sledovat také online , vše je dostupné přes webový prohlížeč z počítače i mobilního telefonu.  
Portály umožňují nastavit uživatelům souhrny podle toho, jaké používají senzory a jaké výstupy potřebují. Výsledkem mohou být i pravidelné reporty, které potvrdí, že provozovatel dodržuje příslušné předpisy pro skladování. Stejně užitečné může být i sledování spotřeby energie a její následná optimalizace.
V případě, kdy dojde k překročení nastavených hodnot pro některý ze senzorů, pošle portál upozornění e-mailem. V některých případech je vhodné využít pro alarmy také odesílání SMS zpráv.

SensDesk i HWPortal.cz zajišťuje veškeré potřebné monitorování, ale může také vzdáleně upgradovat zařízení, identifikovat problémy, provádět hromadné operace a spravovat celou IoT síť.

http://hwportal.cz/
http://sensdesk.com/
https://obchod.hw.cz/eshop/produkty/kategorie/sd-sensory-jednotky-s-wifi-lan-poe-vzdaleny-dohled

Hodnocení článku: