Jste zde

Sledování zboží v obchodech a obchodních řetězcích

Skladování potravin vyžaduje přesné sledování teploty, rychlé alarmy a podrobné hlášení. Zařízení SD se službami SensDesk nebo HWPortal pomohou sledovat teplotu v chladícím boxu nebo únik vody pod ledničkou i další sklady.

Dohled zboží ve skladech a chladících boxech je dnes považován za standard. V řadě případů jej vyžaduje legislativa (farmacie, čerstvé potraviny), navíc bývá podmínkou pojištění zásob i zařízení provozoven. Online portálové řešení zajistí monitoring, odesílání alarmů i reporting pro úřady z jediného systému. Vedle spolehlivosti a maximálního technického zabezpečení je řešení také cenově efektivní.

SensDesk.com je webová služba pro online dálkové monitorování a řízení senzorů a zařízení HW group. V Česku je k dispozici také jako HWPortal.cz, liší se pouze v detailech a firmou poskytovatele.

 

Portály SensDesk a HWPortal jsou založeny na jednotné platformě, vyvíjené společností HW group. Oba portály poskytují stejné uživatelské funkce a umožňují připojit stejná zařízení. Vyobrazení funkcí a ovládacích prvků, uvedená v tomto článku, odpovídají oběma portálům a liší se pouze v detailech.

Senzory umožňují sledovat teplotu, vlhkost, úniky vody, digitální vstupy, napětí, proud, spotřebu energie a mnoho dalších. Pro jednotlivé veličiny jsou určeny různé senzory, které se liší také provedením dle umístění. Do systému lze integrovat také fyzické zabezpečení, například dveřní kontakty, PIR čidla, detektory kouře atd.  
Všechna zařízení pro senzory, která lze připojit k portálům SensDesk a HWPortal, je možné jednoduše nastavit a spravovat na dálku. U zařízení řady SD je nastavení velmi jednoduché a lze jej provést prostřednictvím portálu, ke kterému jsou zařízení připojena.   

Služby SensDesk a HWPortal umožňují všechna naměřená data shrnout do automatických přehledů, které se pravidelně odesílají emailem. Stav senzorů i měření lze sledovat také online , vše je dostupné přes webový prohlížeč z počítače i mobilního telefonu.  
Portály umožňují nastavit uživatelům souhrny podle toho, jaké používají senzory a jaké výstupy potřebují. Výsledkem mohou být i pravidelné reporty, které potvrdí, že provozovatel dodržuje příslušné předpisy pro skladování. Stejně užitečné může být i sledování spotřeby energie a její následná optimalizace.
V případě, kdy dojde k překročení nastavených hodnot pro některý ze senzorů, pošle portál upozornění e-mailem. V některých případech je vhodné využít pro alarmy také odesílání SMS zpráv.

HWPortal.cz i SensDesk.com jsou dostupné jako webové portály s podporou mobilních služeb. Liší se dostupností v některých regionech a cenovými plány. Pro zařízení HW group, prodávaná na českém a slovenském trhu, je upřednostněno připojení na HW portal.cz. O vhodnosti konkrétního portálu vás bude prodejce informovat v průběhu výběru zařízení.
Vyzkoušejte demo na adresách:

www.sensdesk.com
www.hwportal.cz

https://obchod.hw.cz/eshop/produkty/kategorie/sd-sensory-jednotky-s-wifi-lan-poe-vzdaleny-dohled

Hodnocení článku: