Jste zde

Siemens a Inthouse představili mobilní aplikaci pro technologie budov

Společnost Siemens uvádí ve spolupráci s firmou Inthouse Systems na trh novou aplikaci Inthouse App pro vzdálené ovládání všech zařízení, které využívají Siemens regulátory Climatix. Aplikace je vhodná především pro výrobce kotlů, výměníkových stanic, vzduchotechnických jednotek a dalších zařízení pro technologie budov, kteří nyní mohou svým zákazníkům nabídnout jednoduché vzdálené ovládání a správu koncových zařízení.

Aplikace pochází z dílny české společnosti Inthouse Systems.  Regulátory Siemens získají jednoduchou a uživatelsky vstřícnou vizualizaci, která je pro koncové uživatele velice atraktivní. U vybraných výrobců už proběhl field test a aplikace už tak běží na stovkách zařízení. Na základě získaných zkušeností probíhá neustálé vylepšování funkcí a v blízké budoucnosti bude možné nabídnout zařízení Inthouse Access Point, které zaručuje ještě jednodušší a maximálně bezpečné připojení z jakéhokoliv místa na světě a také připojení nižších řad regulátorů pomocí rozhraní ModBus RTU.

Mobilní aplikace Inthouse App s multi-jazykovou podporou je plně konfigurovatelná, a to včetně nastavení barevných schémat, ikon, obrázků, vytváření uživatelských předvoleb a výběru oblíbených ovládacích prvků. Vzdálené automatické aktualizace aplikace i uživatelské konfigurace jsou samozřejmostí.

Software Inthouse je jedinečný svým rychlým a jednoduchým uvedením do provozu i snadnou údržbou. Při uvádění do provozu je potřeba zadat pouze ID konfigurace do mobilního zařízení a zvolit způsob připojení. Časová náročnost vytvoření nové konfigurace aplikace zabere pouze několik desítek minut, a to bez jakékoli znalosti programování. Ke konfiguraci se používá jednoduchý počítačový konfigurační nástroj Inthouse Studio, ve kterém se zobrazí struktura aplikace v regulátoru Climatix a prostřednictvím funkce Drag & Drop se vybrané datové objekty propojí s vybranými grafickými ikonami. Export konfigurace pro více uživatelů je pak možné zvládnout na pár kliknutí.

Výrobci mohou tuto vizualizaci získat přímo od společnosti Siemens. Koncoví uživatelé musí zažádat o tuto aplikaci u výrobce zařízení, jehož součástí je regulátor Climatix. Aplikace funguje na všech mobilních zařízeních s operačním systémem Android 4 a novějších. V roce 2017 je plánováno spuštění aplikace pro iOS.

Díky neustálému přístupu ke svému zařízení, například ke kotli, klimatizaci, větrání nebo osvětlení, můžete optimalizovat nastavení tak, abyste ušetřili náklady a maximalizovali své pohodlí. Navíc díky připravovanému zařízení Inthouse Access Point nebudete muset řešit žádné problémy s připojením a budete dostávat notifikace o alarmech a událostech na Vašem mobilním zařízení. Připojíte se odkudkoli a kdykoli. V případě technické poruchy můžete Vašemu správci udělit vzdálený přístup a ušetřit náklady spojené se správou Vašeho zařízení.

www.siemens.cz

Hodnocení článku: Informace obsažené v článcích jsou platné k datu vydání uvedeném v hlavičce článku a jejich platnost může být časově závislá

Komentáře a diskuse vyjadřují názory autorů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost.