Jste zde

Senzory capaNCDT CSE/HT zvládnou měření vzdálenosti v prostředí s 800 °C

Nový kapacitní senzorový systém capaNCDT 6228 je určen pro měřicí úlohy s okolní teplotou do +800 °C. K výkonnému regulátoru lze současně připojit až čtyři vysokoteplotní senzory řady CSE/HT.

Vysokoteplotní snímače capaNCDT CSE/HT se používají pro měření při okolních teplotách od -50 °C do +800 °C. Díky vysoké teplotní stabilitě a výjimečně vysoké linearitě poskytuje měřicí systém přesné výsledky i v náročných okolních podmínkách. Dostupné snímače pokrývají rozsahy měření od 1 mm do 20 mm.

CapaNCDT 6228 slouží mimo jiné k měření tloušťky žhavých brzdových kotoučů ze dvou stran a ke sledování hladiny plaveného skla. Mimořádně dobrá teplotní stabilita navíc umožňuje vysokou přesnost měření. Integrovaný kabel vysokoteplotního senzoru kompenzuje rušení elektrickými nebo magnetickými poli. Kromě toho jsou naměřená data přenášena analogově i digitálně přes moderní rozhraní, jako je Ethernet a EtherCAT. 

Celý proces konfigurace kontroléru a snímače se provádá přes webové rozhraní bez použití dalšího softwaru. Webové rozhraní může být přístupné přes Ethernet a poskytuje nastavení a konfiguraci filtrů, aritmetických operací a ostatních parametrů.

Vlastnosti:

  • Přesné měření vzdálenosti při extrémních teplotách okolí od -50 °C do 800 °C
  • Rozlišení od 10 nm Frekvenční odezva 1 kHz (-3 dB)
  • Analogový výstup 0 ... 10 V / 4 ... 20 mA
  • Digitální rozhraní: Ethernet (s kontrolérem DT6228) / Ethernet a EtherCAT (s kontrolérem DT6238)
  • Až 4 měřicí kanály na ovladač
  • Synchronizace více než 4 měřicích kanálů s regulátorem DT6238

https://www.micro-epsilon.cz/displacement-position-sensors/capacitive-sensor/capaNCDT_DT6228-DT6238/

Micro-Epsilon představí své novinky také na MSV 2023. Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. Mezi další zvýrazněná témata patří cirkulární ekonomika – nakládání s materiálními zdroji. Mezinárodní strojírenský veletrh se koná na brněnském výstavišti od úterý 10. října do pátku 13. října 2023. Otevřeno bude denně od 9 do 17 hodin, poslední den do 16 hodin. Vstupenky jsou nejvýhodněji k dostání online. www.bvv.cz/msv/.

Hodnocení článku: