Jste zde

Senzorové konektory M12 - pouze nejlepší jsou dost dobré

Výzvy jsou běžnou rutinou pro konektory M12 série E výrobce Belden (původně Hirschmann). Ať už pro induktivní nebo kapacitní senzory, fotoelektrické brány, tlakové spínače, koncové spínače, sběrnicové systémy. Na tyto konektory se jednoduše můžete vždy spolehnout

SOS electronic má konektory M12 pořád skladem. Jsou vysoce kvalitní a určeny pro oblast automatizace, pro senzory a aktuátory. Poruchovost těchto konektorů Hirschmann je extrémně nízká. 

Jsou v nabídce v přímé i úhlové verzi, s počtem pinů 4 nebo 5, s vývodkou PG7 nebo PG9. Samozřejmě jsou k dispozici ve verzích samec i samice. A stejně jako všechny konektory M12 i tyto se vyznačují závitem M12 ke vzájemnému spojení protikusů.

Konektory mají tělo vyrobeno z polyamidu a kontakty z mosazi. Materiál polyamid byl zvolen proto, aby konektor odolával podmínkám v průmyslovém prostředí. Konektory s vývodkou PG7 (např. ELKA 4012 PG7) jsou určeny pro kabely s vnějším průměrem 4-6mm, s vývodkou PG9 (např. ELKA 4012  PG9) pro kabely s průměrem 6-9mm.

Od těchto konektorů se očekává dlouhá životnost, proto mají ochranu proti prachu a vlhkosti, odolávají mnoha olejům a chemikáliím. Ergonomický design zajišťuje snadnou a rychlou práci, šroubované spojení zabraňuje nežádoucímu uvolnění. To je vlastně další výhoda z pohledu spolehlivosti při aplikacích, kde dochází k vibracím, např. výrobní pás nebo lisy.

Nejpoužívanější typy konektorů M12 jsou dostupné přímo ze sortimentu SOS electronic.
Kompletní nabídku značky Hirschmann včetně zmíněných typů i s kabely různých délek vám zajistí na objednávku.

Více informací o produktech Hirschmann vám rádi poskytnou na adrese info@soselectronic.cz

 Vlastnosti/Výhody:

  • Nominální napětí 4 pin: 250V AC/DC, 5pin: 50V AC/DC
  • Nominální proud: 4A
  • Povrchová úprava kontaktů: pocínované
  • Maximální průřez vodiče: 0,75mm2
  • Způsob uchycení vodiče: šroub
  • Materiál tělesa: Polyamid
  • Třída krytí: IP67
  • Rozsah pracovních teplot: -25°C až 90°C

Download a odkazy:

Hodnocení článku: