Jste zde

Senzor vibrací PM3- speciál pro tvářecí stroje

4dot představí na MSV Brno nový senzor vibrací PM3, vyvinutý speciálně pro tvářecí stroje, který najde uplatnění i u obráběcích strojů a v ostatních aplikacích.

4dot PM3 je tříosý senzor vibrací s frekvenčním rozsahem od 0 Hz až do 24 kHz. Díky schopnosti měřit i nízké frekvence jde signál dobře integrovat na rychlost a polohu. Zástavbové rozměry senzoru byly navrženy pro nástroje tvářecích strojů i samotné tvářecí a obráběcí stroje. Senzor PM3 umožňuje například monitorovaní upnutí nástrojů, pohybů nástrojů, vůle beranu, energie procesu, kondice ložisek.

V expozici 4dot najdete také senzor přetvoření 4dot SM a spoustu informací o možnostech technické diagnostiky a procesního monitoringu. Můžete se také seznámit s právě vyvíjeným systémem pro monitorování vícebřitých nástrojů. Jinak řečeno ve 4dot umí poznat, když se poškodí jeden břit na pile nebo frézovací hlavě.

https://4dot.cz/cz/produkty#hardware

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. Mezi další zvýrazněná témata patří cirkulární ekonomika – nakládání s materiálními zdroji. Mezinárodní strojírenský veletrh se koná na brněnském výstavišti od úterý 10. října do pátku 13. října 2023. Otevřeno bude denně od 9 do 17 hodin, poslední den do 16 hodin. Vstupenky jsou nejvýhodněji k dostání online. www.bvv.cz/msv/.

Hodnocení článku: