Jste zde

Senzor SLF3S-1300F – další úroveň ve snímání průtoku kapalin

Radikálně optimalizovaná mechanická konstrukce SLF3S-1300F a nejnovější průtokový mikrosenzor posouvají již nyní vynikající funkčnost senzoru Sensirion na vyšší úroveň z hlediska poměru cena/výkon.

Princip činnosti

Senzory průtoku kapalin společnosti Sensirion používají MEMS kalorimetrický mikrosenzor, umístěný uvnitř průtokového kanálu. Měření průtoku je založeno na měření teploty tekutiny ve dvou bodech. Čím vyšší je průtok, tím vyšší je i rozdíl teplot. Samotný mikrosenzor je vysoce integrovaný, obsahuje topné tělísko, dva teplotní senzory, zesilovače, ADC, zpracování signálu, paměť a rozhraní I2C.

SLF3S-1300F

Senzor umožňuje obousměrné měření průtoků do 40 ml/min pro kapaliny na bázi vody a uhlovodíků. Senzor je kalibrován pro vodu a IPA (izopropylalkohol). Využívá nejnovější mikrosenzor SF06, který měří průtok a teplotu. Poskytuje také dvě další informace o stavu: vzduch v potrubí a vysoký průtok.

Přesnost měření průtoku vody je 5% naměřené hodnoty pro rozsah průtoku -20 až 20 ml/min a 10% při 40 ml/min, přesnost měření pro IPA je 10% v rozsahu -40 až 40 ml/min.

Poté, co přijme snímač příkaz „spustit kontinuální měření“, přejde do režimu nepřetržitého měření. Každé měření trvá ~ 0,5 ms. Naměřené hodnoty průtoku jsou zprůměrovány do doby, než je přečtete. Pro prvních 100 ms se používá aritmetický průměr, pak snímač použije exponenciální vyhlazení.

Senzor SLF3S-1300F používá standardní fitingy a rozhraní I2C, což umožní snadnou integraci do vašeho produktu. Pro rychlejší vývoj a otestování senzoru nabízí společnost Sensirion SLF3S-1300F Kit a zdrojové kódy pro Arduino UNO na svých stránkách pro vývojáře.

Jen pro vaši informaci: Nedovolte, aby senzor vyschnul se zbytky média uvnitř průtokového kanálu, postupujte podle aplikační poznámky cleaning and clean handling application note.

Pokud máte zájem i o další produkty společnosti Sensirion nebo potřebujete další informace, v SOS electronic vám rádi poradí na adrese sensirion@soselectronic.com

Vlastnosti:

  • Přímý průtokový kanál bez překážek a pohyblivých částí
  • Mikrosenzor nemá přímý kontakt s tekutinou
  • Chemicky odolné smáčené materiály: polyfenylensulfid (PPS), nerezavějící ocel 316L, lepidlo na bázi epoxidu
  • Doba odezvy na změnu průtoku je méně než 20 ms
  • Kompaktní rozměry: 48 x 15,5 x 8,8 mm

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.