Jste zde

SENZOR A RFID TAG V JEDNOM

Turck HF-RFID tag se senzorem zaznamenává a ukládá měřené hodnoty jako je teplota a tlak, které lze vyčíst bezkontaktně. Některé varianty senzorových tagů mohou také sledovat a ukládat naměřené hodnoty po několik hodin.

Společnost Turck může na zakázku vyvinout a vyrobit specifické RFID tagy s integrovaným senzorem. Senzorové tagy zaznamenávají a ukládají procesní hodnoty jako je teplota nebo tlak v pohybujících se dílech. Senzorový element lze vyměnit a také použít pro měření vlhkosti, magnetického pole nebo detekci stavů jazýčkových kontaktů, či indukčních senzorů. Senzorové tagy jsou napájeny a vyčítány čtecí/zapisovací HF-RFID hlavou. Pro zaznamenávání dat bez kontaktu s čtecí/zapisovací hlavou je možné použít oddělený zdroj energie. V závislosti na frekvenci a typu měření i podmínkách okolí lze měřené hodnoty nahrávat po dobu několika hodin.

Senzorové tagy společnosti Turck jsou vhodné jak pro aplikace, kde je potřeba bezkontaktně sledovat a zaznamenávat měřené hodnoty nebo další data, tak i pro pohybující se elementy, které byly dříve propojeny řešením se sběrnými kroužky, což vyžadovalo vysoké nároky na údržbu. Jedním příkladem je identifikace válců včetně ukládání specifických parametrů procesu. Mimo to lze tagy použít tam, kde musí být data zaznamenávána bezkontaktně z utěsněných interiérů nebo z nepřístupných oblastí. Uživatel může také použít běžné RFID funkce pro identifikaci objektů jako obvykle.

Každá aplikace udává různé požadavky na použití senzorových tagů – od mechanických vlastností, přes snímací rozsah a rozlišení až po fyzicky měřené hodnoty. Společnost Turck tak vyvíjí senzorové HF tagy individuálně pro specifickou zákaznickou aplikaci.

Odkazy:

Hodnocení článku: