Jste zde

Schmachtl – 20. výročí a téměř 80 let tradice na českém trhu

O tom, že kvalitní aplikační podpora a technické poradenství pomáhá firmě růst, jsme se přesvědčili u společnosti Schmachtl CZ. Firma je jedním z desítek dodavatelů na českém trhu a přesto je z řady důvodů výjimečná. Tradicí, sortimentem i přístupem k zákazníkům.

Napříč světem techniky
V řadě oborů je výhodou úzká specializace. O automatizaci se to říci nedá, protože pod ni spadá část strojírenství, elektrotechniky a také elektroniky. Firma Schmachtl CZ je jedním z dodavatelů, kteří svým partnerům mohou dodat ucelené řešení ze všech těchto oblastí. Při návrhu systému tak od začátku víte, že například k čerpadlu s potřebným výkonem dostanete odpovídající elektro vybavení a řídící a senzorový systém.  Díky úzké spolupráci firmy s výrobci můžete případné pochybnosti přenechat aplikačním inženýrům, kteří vám funkčnost a vhodnost komponent potvrdí.Pokud je to třeba, zástupci firmy řeší návrh přímo u zákazníka nebo v terénu. Tato filozofie služeb je v případě firmy Schmachtl CZ zakořeněna od počátku působení ne českém trhu.
 

Jubilejní veletrh firmy SCHMACHTL CZ
Firma Schmachtl CZ slaví 3.10.2012 20 let v pražském klubu SaSaZu.

Jubilejní veletrh novinek z oblasti elektrotechniky a strojírenství můžete navštívit
od 10 do 16 hodin na adrese Bubenské nábř. 306, Praha 7.
Kromě odborníků z firmy se zde setkáte také s celosvětově známým sportovcem a připravena jsou i další překvapení.

 

Zajímavá historie
Podle blížícího se dvacátého výročí působení firmy, které najdete na webových stránkách by se na první pohled mohlo zdát, že to bude příběh z devadesátých let, jakých jsou u nás stovky, ale není to tak. Tato historie začíná v roce 1934, kdy Ing. Karel Schmachtl, otec K.-H.Schmachtla, současného jednatele firmy v Rakousku převzal zastoupení firmy Vogel-PumpenStockerau pro Československo a zřídil dílnu ve Znojmě. Světová válka a dějiny dalšímu podnikání nepřály a tak se s firmou Schmachtl v Československu setkáváme až o několik desítek let později. Překvapivě již v roce 1978 začíná prostřednictvím několika podniků zahraničního obchodu dodávat komponenty pro naše podniky. Tato spolupráce pokračuje až do roku 1990, kdy je v Praze zřízena technická kancelář firmy.


Již historické sídlo společnosti Schmachtl na pražském Spořilově

 

Lepší služby v novém
Potenciál trhu a nárůst obchodů vedl k založení tuzemské pobočky firmy v roce 1992. Pro dosažení nejvyšší kvality služeb a dodávek bylo v roce 1997 vybudováno moderní centrum ve Vestci u Prahy s více než 2000 m2 skladových a kancelářských ploch. Ani to ale není definitivní, v roce 2003 je přistavěn další sklad a v roce 2008 další kancelářské prostory. Celkem má tedy společnost Schmachtl CZ 3000m2 skladových a 1500m2 kancelářských prostor. Malé desetileté jubileum letos slaví také technická kancelář firmy ve Zlíně, založená v roce 2002. Neustálá modernizace se netýká jenom prostor, ale i zpracování zakázek a logistiky. Partneři firmy dnes mohou využívat automatické zpracování objednávek, online přehled o stavu zakázek a řadu dalších služeb, které zjednodušují celý proces nákupu. Skladové prostory a systém logistiky umožňuje zvládnout rychlé tempo, kterým dnes žije průmysl. Většinu běžných komponent je tak možné v případě potřeby vyskladnit do druhého dne.

 


Neustálá inovace a zlepšování služeb jsou vidět také na seznamu partnerů, pro které firma Schmachtl CZ dodává komponenty i celá zakázková řešení. Najdeme na něm taková jména jako Transgas, Letiště a.s., Kongresové centrum v Praze, nebo O2 Arénu. Pro firmu Schmachtl CZ jsou však významní i menší zákazníci, protože tradice a kultura ve firmě dbá na to, aby všechny služby a výhody byly dostupné všem zákazníkům. Do řad partnerů tedy mohou kdykoli nastoupit i nové subjekty a využívat služby na úrovni zaběhnutého odběratele. To je důležité, protože i obor automatizace má řadu úspěšných start-upů nových firem s dobrými nápady a firma Schmachtl CZ je jednou z těch, které jim poskytnou od začátku plný servis.


Více informací najdete na www.schmachtl.cz

 

Náš test OPLC Unitronics V560 a V570, dodávaných společností Schmachtl  naleznete zde
http://automatizace.hw.cz/test-oplc-unitronics-vision-v570-a-v560

Hodnocení článku: