Jste zde

Šablony HWPortal.cz: Udělejte své alarmové zprávy čitelnými i pro Vaše podřízené

HWPortal umožňuje  vytvoření uživatelsky přívětivých zpráv, ze kterých jde jednoznačně poznat co a kde se stalo. Pro zachování zákaznické kompatibility byla na HWportal přidána funkce šablon, které umožní přizpůsobit si zprávy dle potřeb uživatelů.

Alarmové zprávy v zařízeních HW group mají svoji dlouhou historii a jejich podoba odpovídá požadavkům uživatelů z doby vzniku HW group, kdy většina zákazníků patřila do skupiny IT odborníků s jejich specifickým pohledem na věc. A stejnou filozofii měl historicky i HWportal.cz.  Doba však již pokročila a je třeba umožnit uživatelům vytvoření uživatelsky přívětivých zpráv, ze kterých bude jednoznačně poznat co a kde je špatně. Pro zachování zákaznické kompatibility se proto na HWportal přidala funkce šablon (Templates), které Vám umožní přizpůsobit si zprávy dle svých potřeb.

Už není nutné, aby alarmová zpráva o ztrátě komunikace zařízení vypadala stejně jako o překročení rozsahu povolených hodnot a rovněž není třeba luštit tabulky pro zjištění který konkrétní senzor je mimo povolený rozsah. Pro zachování kompatibility v systému pochopitelně původní zprávy zůstávají a šablony pouze rozšiřují možnosti systému.

Šablony se vytváří v Nastavení pod položkou šablony.

Zde je možnost editovat již existující nebo naopak vytvářet nové. V současné chvíli lze vytvářet šablony pro e-mailové nebo SMS zprávy – Liší se existencí pole Subject a podporou HTML formátování pro e-mailové zprávy.

Uživatel má možnost sestavit si zprávy podle svých potřeb jednoduché nebo naopak komplexní. K tomu má k dispozici sadu nástrojů a proměnných, kterou sice jsou schopni používat pouze technicky zdatnější uživatelé, ale ze kterých jsme připravili sadu příkladů, které můžete vzít a upravit si je dle svých potřeb.

Příklad: Ztráta komunikace se zařízením

Předmět E-mailu:

[PORTAL:NAME] hlásí: Chyba komunikace se zařízením [SRC:DEVICE:ALIAS] - [SRC:DEVICE:STATE]

Tělo e-mailu:

Zařízení <a href="[SRC:DEVICE:URL]">[SRC:DEVICE:ALIAS]</a> na portále <a href="[PORTAL:URL]">[PORTAL:NAME]</a> má problém s komunikací a hlásí stav <b>[SRC:DEVICE:STATE]</b>.

Výsledná zpráva vypadá asi takto:

Standardně se všechny zprávy odesílají jako plaintext. Chcete-li však odesílat zprávy v HTML formátu, stačí do pole Body použít HTML tagy, případně zprávu sestavit pomoci grafického editoru (dostupný kliknutím na odkaz Switch to rich text editor).
Salší šablony umožňují nastavit také obsah SMS zpráv

Překročení rozsahu povolených hodnot – SMS

Šablona 
Senzor [SRC:ALIAS] na zařízení [SRC:DEVICE:ALIAS] připojeném do portálu [PORTAL:NAME] hlásí od času [SRC:ALARM:TIME] stav [SRC:STATE] s hodnotou [SRC:SENSOR:VALUE:TXT] [SRC:SENSOR:UNIT:NAME] proti rozsahu [SRC:NOTICE:NAME]

Výsledek

Více příkladů a podrobnější popis funkcí naleznete na webu HWportal.cz

Hodnocení článku: