Jste zde

Ruggedcom APE zajistí hostování průmyslových aplikací kybernetické bezpečnosti

Společnost Siemens rozšířila řadu produktů Ruggedcom RX1500 (Multi-Service Platform). Platforma je určena pro hostování průmyslových softwarových aplikací třetích stran v extrémně náročných podmínkách, a to i v oblasti kritické infrastruktury

Ruggedcom APE1808 je jedním z modulů fyzického rozhraní produktové řady Ruggedcom RX1500. Produkty této rodiny jsou L2-, L3- switche a routery v modulární řadě, která umožňuje sestavení i přímo na místě instalace. To dává zákazníkům možnost sestavit si přesně takové zařízení, které je pro daný úkol nejvhodnější. Základní modul tak lze doplnit WAN, sériovými nebo ethernetovými moduly fyzického rozhraní. Zařízení je vhodné pro aplikace v průmyslu, řízení distribuce elektrické energie nebo řízení automobilové a vlakové dopravy.

Ruggedcom APE1808 dokáže využít všechny možnosti switchování i routování základního modulu Ruggedcom RX1500 ve všech jeho variantách. Samotný modul Ruggedcom APE1808 disponuje jedním gigabitovým ethernetovým portem z přední strany a druhým, zcela identickým, na sběrnici základního modulu RX1500. Oba porty jsou od sebe odděleny.

Ruggedcom APE je dostupný ve standardním provedení a také ve verzi s dodatečným povrstvením plošných obvodů (conformal coating). Je tak plně připraven pro nasazení v provozních teplotách od -40 do +75°C. Jako ostatní moduly platformy Ruggedcom RX1500 také naplňuje požadavky norem IEC61850-3 a IEEE 1613 pro nasazení v i v těch nejnáročnějších průmyslových provozních podmínkách. Čtyřjádrová Intel architerktura x86_64 je vhodná pro operační systémy Linux i Windows 10. Ruggedcom APE1808 navíc poskytuje prověřenou hardwarovou platformu pro komerčně dostupný software, což umožňuje nabídnout vhodnou platformu pro partnerské aplikace a naplnění požadavků kybernetické bezpečnosti jak při odhalování útoků, tak i jejich prevenci.

Nový Ruggedcom APE1808 tak vyniká v širokém rozsahu aplikací jako je firewallování, logování síťových událostí a detekce průniků. To umožňuje analyzovat data přímo na místě i bez nutnosti přidání dodatečného průmyslového PC (IPC), které může být mnohdy problematické. Ruggedcom APE1808 a partnerské řešení pro kybernetickou bezpečnost jsou zejména vhodné pro oblast energetiky, distribuce el. energie, řízení dopravy ale i pro oblasti dopravy a zpracování ropy a plynu. Pochopitelně může být také nasazen všude tam, kde jsou náročné provozní podmínky limitujícím faktorem pro ostatní řešení. Jednoduše lze využít na všech místech, kde je třeba chránit průmyslovou síť proti vzrůstajícímu počtu kybernetických útoků.

Portfolio řešení Ruggedcom  přináší přístup k široké nabídce aplikací pro kybernetickou bezpečnost vyvinutých předními výrobci se zkušenostmi v průmyslu díky nově ohlášené spolupráci s firmami jako je Fortinet, Nozomi Networks, Secure-NOK nebo Claroty. Zákazníci společnosti Siemens tak získají další možnosti, jak zajistit expertní možnosti pro ochranu průmyslových sítí při současném stále se vyvíjejícím tempu růstu počtu hrozeb. Následující řešení budou dostupné formou certifkovaných partnerských aplikací od společností Fortinet, Nozomi Networks, Secure-NOK nebo Claroty: Intrusion Detection System (IDS) – systém detekce průniku, Intrusion Prevention System (IPS) – systém prevence průniku, Deep Packet Inspection (DPI) – detailní analýza zpráv a také Next Generation Firewall (NGFW).

Ruggedcom APE1808 se stává zásadním stavebním kamenem pro rostoucí portfolio řešení a služeb v oblasti cybersecurity. V rámci tohoto portfolia Siemens nabízí řadu konzultačních služeb pro sítě, vyhodnocení bezpečnosti sítí, integrace a nasazení a také školení nebo podporu přímo u zákazníků.

www.siemens.cz

Hodnocení článku: