Jste zde

Robotika na veletrhu Hannover Messe

Firmy zvučných jmen, inovativní start-upy a roboty s dostatkem jemnocitu, letos proto nemůže veletrh HANNOVER MESSE vynechat nikdo, kdo chce svou továrnu vybavit nejmodernější robotizační technikou.

S rostoucím významem robotů, kolaborativních robotů (cobotů) a bezobslužných dopravních systémů využívaných ve zpracovatelském průmyslu se nejdůležitější průmyslový světový veletrh etabloval jako globální místo setkání branže.  Klíčoví hráči v oboru robotiky se na veletrhu HANNOVER MESSE v roce 2017 sejdou, aby odbornému publiku prezentovali výhody svých technologií a řešení, která jsou příspěvkem ke čtvrté průmyslové revoluci.  Jsou mezi nimi firmy Fanuc, KUKA, Comau, Kawasaki, Universal Robots, Stäubli, Mitsubishi, Rethink Robotics nebo Denso a start-upy jako například mladá mnichovská firma Franka Emika. V Hannoveru bude vystavovat přes 60 firem se zaměřením na robotické a automatizační technologie, systémoví integrátoři a firmy nabízející uchopovací technologie. Mohou se přitom ucházet o ROBOTICS AWARD, cenu za řešení robotů s využitím v praxi. 

Veletrh představí systémy a řešení počínaje průmyslovými roboty přes systémovou integraci nebo průmyslové zpracování obrazu až po mobilní roboty nebo bezobslužné dopravní systémy využitelné v řadě oblastí.

Spolupráce člověka s robotem je jedním ze stěžejních témat veletrhu HANNOVER MESSE 2017. Veletrh totiž tentokrát nabízí šanci posílit svou konkurenceschopnost především středně velkým firmám. Příkladem toho je lehký kolaborativní robot (cobot) start-upu Franka Emika GmbH, který je výrobcem špičkových technologií.  Hybný robotický systém s citlivostí lidské ruky se vyznačuje mimořádně snadnou manipulací.  První robot, který se dokáže sám složit - investice za 10 000 eur, která se vyplatí - je slogan, s kterým si dělá reklamu tato firma z Mnichova.  

Centrem pro výrobce robotů a firmy vyvíjející software a systémy průmyslového zpracování obrazu bude na veletrhu HANNOVER MESSE Application Park Robotics a Automation & Vision v hale č. 17. Návštěvníci zde zažijí v akci mobilní roboty a autonomní systémy naživo.  Jejich výrobci jsou například Incubed IT, Creform, Götting, WFT a WMV Robotics. Systémy průmyslového zpracování obrazu umožňují bezpečnou interakci člověka se strojem a efektivní procesy v rámci čtvrté průmyslové revoluce a scénářů pro Smart-Factory. Firmy jako Asentics, Cognex, Stemmer Imaging a ISRA Vision předvedou své know-how také v hale č. 17.

Každým rokem je ústřední událostí branže udělování ceny  ROBOTICS AWARD. Do soutěže o cenu za využitelné řešení robotizace je možno se přihlásit až do 17. února.  Vyznamenány budou technologické inovace, které s podporou robota významným způsobem přispějí k řešení v oblasti průmyslové automatizace nebo mobilních robotů a autonomních systémů. Podmínkou pro účast v soutěži je, že se musí jednat o novinku nebo významnou inovaci, kterou lze uvést na trh nebo která se už osvědčila v průmyslové praxi. Cena ROBOTICS AWARD bude udělena na veletrhu HANNOVER MESSE v úterý 25. dubna. Patronem soutěže je Olaf Lies, ministr hospodářství, práce a dopravy spolkové země Dolní Sasko. 

Bezplatné vstupenky

Připomínáme, že peciálně pro naše čtenáře jsou k dispozici bezplatné vstupenky, které získáte  ZDE.

http://www.hannovermesse.de/

 

Hodnocení článku: