Jste zde

Robotický den v klubu Mlejn a soutěž Eurobot

Máte zájem o robotiku? Stavíte, pokoušíte se stavět roboty z čehokoliv (např. s pomocí Merkuru nebo Lega) nebo by jste chtěli začít stavět roboty a robůtky? Tak by Vás mohl zaujmout den zasvěcený robotům - Robotický den 3.5.2008 v klubu Mlejn v Praze 5. Dále najdete bližší informace a odkazy.

ROBOTICKÝ DEN a ČESKÉ KOLO soutěže Eurobot

 

V klubu Mlejn v sobotu 3. května proběhne tzv. Robotický den s podtitulem Mission to Mars. Na programu je národni kolo soutěže Eurobot (letos je přihlášeno 12 týmů), Eurobot Junior (novinka letošního ročníku se 7 přihlášenými) a soutěž Minisumo. Mimo soutěž řada lidí přinese ukázat své výtvory, bude možno poklabosit se zkušenějšími, jak s roboty začít, nebo jak se v jejich stavbě zlepšit, kde koupit potřebné motorky, řídící desky a jiné nezbytnosti.

 

Kdy: Sobota 3.5.2008, 10 - 17 hod. (přístupný pro veřejnost)

 

Kde: klub Mlejn v Praze (Kovářova 1615/4, Praha 5 - u stanice metra B Luka)

 

Jak se tam dostat? - http://www.mapy.cz/......

 


 

Kde najdete více informací ? - www.eurobot.cz

 

Průběh celého českého kola soutěže Eurobot a Eurobot Junior

 

Proběhne: 2. - 3.5.2008

 

Bližší rozpis:
pátek 2.5. - homologace Eurobot
sobota 3.5. - soutěž Eurobot, homologace a soutěž Eurobot Junior
neděle 4.5. - Eurobot workshop (diskuse účastníků, prezentace jejich práce, další případná robotická témata)

 

Eurobot - základní informace o soutěži

Eurobot

 

Eurobot open je soutěž pro amatérské týmy mladých fanoušků robotiky nebo pro týmy, které pro mladé takový to projekt organizují. Soutěž Eurobot nechce být nesmiřitelným bojem, naopak vše probíhá v přátelském a sportovním duchu.
Tým soutěží se svým robotem na hřišti o rozměrech cca 3 x 2 m proti dalšímu týmu (který má opět svého robota). Jeden zápas trvá 90 sekund a roboti při něm samostatně plní svůj úkol bez toho, že by byli řízeni člověkem nebo vzdáleným počítačem; vše potřebné si roboti "nesou s sebou" a také musejí "samostatně přemýšlet a rozhodovat". Přesná pravidla se každý rok mění (téma, počet robotů, velikost hřiště atd.), takže i nově vzniklé týmy mají velkou naději na úspěch (například v roce 2005 obsadil nováček v soutěži, rychnovský R-team, skvělé 2. místo v mezinárodním finále). Vždy na začátku podzimu jsou vyhlášena pravidla pro další ročník, v časném jaru probíhají národní kola a následně před létem pak mezinárodní finále.

 

Eurobot Junior

 

Od roku 2006 je na mezinárodní úrovni pořádána i kategorie Eurobot Junior pro mladší tvůrce robotů (do 18 let). Jejich úkol je také jednodušší, protože stavějí roboty, kteří nejsou autonomní, ale soutěžící je během hry sami ovládají (po drátě). Je to výborná příležitost především pro žáky základních a středních škol, jak se touto hravou formou s robotikou seznámit. Školám proto nabízíme tuto soutěž jako dobrou konkrétní cílovou motivaci pro kroužky techniky, robotiky, programování i jako možné téma pro závěrečné práce studentů středních škol.
Podle ohlasů je o tuto kategorii zájem i u nás, takže v roce 2008 proběhne první ročník kategorie Junior i v Čechách.

 

Fotografie z předchozích ročníků Robotického dne:

 

 

Antonín Vojáček

DOWNLOAD & Odkazy

Hodnocení článku: