Jste zde

Roboti na Packaging Live

Pořádnou porci praxe uvidí návštěvníci MSV na show Packaging Live, která je součástí letošního MSV v Brně. Naživo zde bude k vidění řada strojů různých výrobců v součinnosti.

Letošní  Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně má jako jedno z hlavních témat automatizaci. Zajímalo nás proto, jak se toto téma projeví v jednotlivých částech programu veletrhu. Zajímavé propojení jsme našli mimo jiné na akci Packaging Live, která  na MSV v pavilonu A2 představí produkty různých výrobců, určené pro balení a manipulaci se zbožím. To by samo o sobě nebylo ničím výjimečné, kdyby vystavené produkty nebyly sestaveny do jedné linky!  Balení, značení manipulaci a expedici produktu, kterým v tomto případě bude práškový cukr, zajistí linka na sobě nezávislých zařízení.

Na startu linky se představí balící stroj firmy ing. Rudolf Mašek - packaging Machinery, který do jedoporcových sáčků dokáže přesně a rychle dávkovat, prášky, granuláty, tekutiny, pasty nebo tuhé produkty. Robot Fanuc M-430iA od vystavovatele ARC-Robotics bude produkty balit do krabic. Robot, určený speciálně pro potravinářský a farmaceutický průmysl, má omyvatelnou mechanickou jednotku a chemicky odolný povrch a koncové prvky ramen konstruované pro provoz bez maziva, aby se zabránilo kontaminaci materiálu. Zajímavostí je funkce LineTracking, která robotu umožňuje pracovat i s objekty, které se pohybují na běžícím pásu bez zastavení. Druhý robot Fanuc M410 iB/160 zajistí paletizaci krabic, včetně vkládání proložek.

Linku Packaging Live doplní tiskové řešení pro potisk krabic a také sledování krabic, založené na RFID. Systém firmy Gaben a Vysoké školy Báňské – TU Ostrava bude monitorovat pohyb tagem označených krabic v celém výrobním procesu a na několika monitorech poskytne průběžné informace o produktivitě demonstrační linky.

Průmyslová automatizace je hlavním tématem Mezinárodního strojírenského velerhu 2012. Prezentace měřící, řídicí, automatizační a regulační techniky zahrnující  všechny obory veletrhu. Obor elektronika, automatizace a měřící technika je po obráběcí technice a materiálech a komponentech ve strojírenství třetím nejobsazenějším specializovaným celkem MSV.

Přijďte se podívat na MSV v Brně od 10. do 14. září 2012.

Odkazy:

Hodnocení článku: