Jste zde

RFID tagy a čtecí hlavy pohlídají integritu systému

Kompaktní řešení HF RFID společnosti Turck v pouzdře M12 umožňuje snadnou identifikaci miniaturních objektů.

Turck rozšiřuje své portfolio produktů RFID o čtyři čtecí azapisovací hlavy v pouzdře M12 a o kovový tag v kompaktním formátu 4 x 3 milimetry. Kombinace miniaturního tagu a čtecí zapisovací hlavy umožňuje identifikaci velmi malých kovových předmětů ve velmi omezeném prostoru. Ty umožňují realizovat aplikace na ochranu proti pirátství u náhradních dílů a spotřebního materiálu. Typické aplikace tohoto řešení lze nalézt ve strojírenství, u dřevoobráběcích strojů nebo CNC obráběcích nástrojů, stejně jako v obalové technice a výrobě elektroniky.

Díky 316 bajtům dostupné paměti a ochraně heslem lze miniaturní tag s rozměry 3x4mm s čipem SLIX výrobce NXP použít jako digitální štítek pro jedinečnou identifikaci komponent. To umožňuje uložit údaje o výrobci, technické specifikace nebo servisní historii a zavést tak účinnou ochranu proti pirátství ve strojích nebo jiných aplikacích. Funkce hesla tagu zajišťuje ochranu proti neoprávněnému čtení a zápisu informací. Alternativní modely účtování lze realizovat také zaznamenáváním doby chodu stroje a servisních časů komponent. Řešení RF čipu umožňuje instalaci štítku přímo na kovové součásti.

Čtecí/zapisovací hlavy jsou k dispozici jak pro zapuštěnou, tak pro nezapuštěnou instalaci. Pro obě varianty je k dispozici také varianta podporující režim HF bus. Režim HF bus umožňuje nákladově efektivní instalaci až 32 čtecích/zapisovacích hlav v liniové topologii, čímž se podstatně snižují nároky na instalaci.

https://www.turck.cz/

Turck představí své novinky také na veletrhu AMPER 2024. Veletrh AMPER 2024 s podtitulem Smart&Connected World se zaměří na chytré technologie. Tématy budou mimo jiné elektroenergetika, fotovoltaika, elektroinstalace, systémy řízení a zabezpečení budov, osvětlovací technika, pohony a napájení, elektromobilita nebo smart city. Navštivte Brno 19.-21.3. 2024. https://www.amper.cz

 

Hodnocení článku: