Jste zde

Řadové svorkovnice Wago Cage Clamp nebo Push-in?

Řadové svorky na DIN lištu umožňují spolehlivé spojení dvou nebo více vodičů, přičemž v rozvodné skříni je zachován maximální řád. Na výběr jsou svorky pro různé průměry vodičů a různá dovolená proudová zatížení.

Řadové svorkovnice Wago na DIN lištu jsou určeny k přichycení na standardizované DIN lišty TS35 v rozvodných skříních a jiných elektroinstalačních zařízeních.  Samozřejmostí jsou různé barvy podle funkce připojovaných vodičů - fáze, nulový nebo ochranný vodič. Svorky se připevňují k DIN liště TS35 nebo TS15 jednoduchým zaklapnutím..

Systém Cage Clamp vs. Push-in Cage Clamp

Vodič se do svorky upevňuje buď systémem Cage Clamp nebo novějším Push-in Cage Clamp bez použití šroubu. Oba systémy zajistí velmi spolehlivý kontakt, přičemž šetří čas při instalaci.

Rozdíl mezi těmito dvěma technologiemi je v tom, že pro vložení vodiče do svorky Cage Clamp je nutné šroubovákem nebo podobným nástrojem svorku "otevřít" a do svorky Push-in Cage Clamp stačí plný nebo lankový vodič s ukončovací dutinkou pouze zatlačit. Nástroj je potřebný pouze při lankovém vodiči bez dutinky.

Proč byste měli zvolit právě tyto bezšroubové svorkovnice WAGO? Neboť jsou rychlé, odolné vůči otřesům a hlavně bezúdržbové. Žádné pravidelné kontrolování - dotahování šroubů již není nutné.


Bočnice slouží k bezpečnému ukončení řady svorek na DIN liště. Propojovací můstek má za úkol vodivě propojit dvě sousední svorky. Při výběru si dejte pozor na správnou velikost podle velikosti svorky.
Prázdné přístrojové krabičky umožňují upevnit na DIN lištu vlastní elektroniku. Díky označovacím štítkům budeme mít v rozvodné skříni pořádek a přehled.

Série TOP JOB S

Aktuálně nejoblíbenější svorky Wago jsou ze série TOP JOB S (např. 2000-115)se systémem Push-in Cage Clamp, které jsou zhruba o 30% menší než ty z předchozí generace TOP JOB se systémem Cage Clamp. Obě série mají ovšem své fanoušky.

Nejnovějším přírůstkem jsou řadové svorkovnice TOP JOB S buď s páčkou (série 2102, 2106 a 2116) nebo tlačítkem série 2200 až 2216. Páčka zcela eliminuje potřebu nástroje při vkládání i vyjímání vodiče (dá se to zvládnout i jednou rukou), tlačítko zvyšuje komfort a vizuální kontrolu při použití nástroje.

Tam, kde máte málo místa, doporučujeme vybrat si svorkovnice ze série 260, 261 a 264. (např. 260-301) Mají bohaté možnosti uchycení - i na malé lišty DIN TS15, na panel šrouby nebo zacvakávacími nožičkami. V rozvodné skříni zase dobře vypadá, pokud použijete řadové svorky Wago s bočním přívodem vodiče série 279, 280, 281 a 282. (např. 280-104

Pokud potřebujete více informací k produktům značky WAGO nebo se chcete poradit, neváhajte kontaktovat SOS electronic na adrese info@soselectronic.cz

Download a odkazy:

Hodnocení článku: