Jste zde

Quectel nabízí průmyslu edge aplikace

Quectel na veletrhu Embedded World 2023 představuje edge aplikaci průmyslového inteligentního třídění barev.

Quectel již několik let rozšiřuje své portfolio o nové domény. Vedle segmentu IoT tak postupně přidává další – smart metering, telehealth a v minulém roce také automotive. Na veletrhu Embedded World nově oslovuje také průmysl. Nejnovější inteligentní modul SG560D představuje typickou architekturu pro edge computing, s možnostmi strojového učení a využití algoritmů umělé inteligence. Demo aplikace ukazuje možnosti na barevném třídiči s vyšší účinností a přesností, postavené na vizuální detekci s možností třídění podle barev a tvarů .

Pokročilá aplikace pro třídění barev, zaměřená na zpracování materiálů, využívá inteligentní modul Quectel SG560D založený na čipové sadě Qualcomm QCS6490 a další integrovaný hardware včetně kamer, lamp a řízení proudu vzduchu. Řešení umí detekovat, rozpoznávat a třídit širokou škálu textur, barev a materiálů včetně potravinářských materiálů, jako je rýže, pšenice, kukuřice, sója, semena, ořechy, sůl, plastové předměty, jako jsou plastové kousky, plastové granule, plasty. vločka uzávěru láhve a také minerály jako křemenný kámen, křemenný písek, perly, mramor a další.

Díky pokročilému systému vizuální identifikace dokáže inteligentní řešení pro třídění barev řídit barevné třídění velkoobjemových objektů se čtyřmi kamerami pracujícími současně na streamování videa s přesností menší než 1/200 000 chyb. Navíc může výrazně snížit provozní a mzdové náklady.

Quectel SG560D je výkonný inteligentní modul vybavený procesorem Qualcomm Kryo 670 postaveným na technologii Arm v8 Cortex a grafickým procesorem Qualcomm Adreno 642L. Je také vybaven 2x HVX vysoce výkonným digitálním zpracováním signálu (DSP), které přináší vynikající výpočetní výkon umožňující rychlé a vysoce kvalitní zpracování dat a rychlejší rozhodování na základě dat. Testy ukazují, že modul SG560D může dosáhnout výpočetního výkonu až 14 bilionů operací za sekundu (TOPS).

 SG560D také podporuje 5G nové rádio (NR), Wi-Fi 6E pásma 2,4 GHz, 5 GHz a 6 GHz, dvoupásmové simultánní (DBS), Wi-Fi 2x2 MU-MIMO a Bluetooth 5.2, což výrazně zlepšuje pokrytí sítě a zvyšuje přenosové rychlosti dat v různých aplikačních scénářích.

https://www.quectel.com/product/5g-sg560d-smart-module-series

Hodnocení článku: