Jste zde

PSEN radar obslouží i bezpečnostní kategorii 3/PL

Nový radarový senzor Pilz zajistí bezpečnostní monitoring prostoru robotických pracovišť i v náročných průmyslových podmínkách.

Nový senzor PSEN rd1.2. pro kategorii bezpečnosti 3/PL doplňuje radarový systém PSEN radar. Řídící jednotka PSEN rd1.0 I/O PS ETH umožňuje jeho zapojení do stávajících aplikací s optoelektrickými senzory. Díky rozhraní Ethernet a Profisafe může být jednotka zapojena do aplikací s vyšší úrovní řízení a větší variabilitou. To je důležité zejména pro pracoviště, kde je nutné řídit bezpečnost na více úrovních zón nebo pro více systémů současně. 
PSEN rd1.2 navazuje na současný radarový senzor PSEN rd 1.1. Na rozdíl od něj disponuje dvoukanálovou strukturou, dosahuje rozšířené ochrany až Performance Level (PL) d Kat. 3. Tříosý závěs díky otáčení kolem osy X a Y umožňuje i vertikální umístění na stropě. Senzor PSEN rd1.2 má dosah 5 metrů a úzký úhel otevření vertikálně 20°, příp. horizontálně 20-100°. Úhel otevření lze u nového senzoru nastavovat po 10°. Pohotová možnost úpravy dosahu a úhlu otevření je zárukou pro rychlé a individuální zajištění bezpečnosti aplikace.

Bezpečný radarový systém najde své využití všude tam, kde optoelektronické senzory dosáhnou hranice svých schopností. Zejména v náročných průmyslových podmínkách, např. při zpracování dřeva, minerálů a oceli, v těžkém průmyslu, v oblasti transportu a logistiky představuje PSEN radar společně s konfigurovatelnou malou řídicí jednotkou PNOZ multi 2 bezpečné kompletní řešení pro monitorování ochranného prostoru – navíc včetně hodnocení shody.

Learning by doing ušetří čas

Nová funkce bezpečného radarového systému Self-Teaching-Background umožňuje za provozu „naučit“ systém rozpoznávat určité akce jako neškodné. Patří k nim např. odsunutí bedny s nářadím nebo odběr nevhodného materiálu. Režim zaškolení zajistí, že systém takové činnosti nevyhodnotí jako porušení ochranného prostoru, ale jako úpravu. Není přitom zapotřebí provádět novou konfiguraci. Výhodou pro uživatele je v tomto případě pružnější manipulace při dodatečných změnách bez zbytečných nároků na seřizování aplikace.

https://www.pilz.com/cs-CZ/products/sensor-technology/safe-radar-systems

Hodnocení článku: