Jste zde

LOGO! 8 nyní součástí sběrnice KNX

Díky komunikačnímu modulu Logo! CMK2000 je možné integrovat nejnovější řadu logických modulů Siemens Logo! 8 do sběrnice KNX pro řízení budov. Moduly řady Logo! 8 jsou určeny pro menší automatizační řešení. Ve spojení s novým komunikačním modulem je lze nyní využít v oblasti automatizace budov, např. v kamerových systémech, řízení přístupu, klimatizaci, osvětlení, stínění či zavlažování prostřednictvím řízení čerpadel.

S moduly Logo! 8 komunikuje KNX modul Logo! CMK2000 pomocí sítě ethernet. Přenáší snímané údaje z uzlů sběrnice KNX do logického modulu, kde jsou propojovány s logickými funkcemi. Příkazy jsou z jednotky Logo! přenášeny na akční členy přes komunikační modul. Je možné provést konfiguraci až 50 objektů KNX komunikace a propojit je v rámci Logo! s jednotlivými programovými bloky.
Funkce modulu Logo! 8 jsou dostupné rovněž pro uzly KNX prostřednictvím nového komunikačního modulu Logo! CMK2000. Při maximální konfiguraci hardwaru nabízí 24 digitálních vstupů, 20 digitálních výstupů a osm analogových vstupů a výstupů. Logo! 8 umožňuje také synchronizaci data a času pro uzly v systému KNX.

 

 Připojení do sítě KNX:

CMK2000 komunikační modul umožňuje přenos dat mezi KNX a LOGO !.CMK2000 je připojen přes Ethernet k LOGO! 8 .Napájení na CMK2000 se provádí pomocí externí napájecí jednotky 24 V DC. Propojení mezi CMK2000 a systémem KNX je provedeno pomocí standardní kroucené dvoulinky, ktera se v instalaci KNX běžně používá.Konfigurace parametrů a uvedení do provozu CMK2000 se provádí pomocí aplikace ETS ( Engineering Tool Software ) přes rozhraní KNX.  Diagnostika a údržba modulu je možná přes webový server, stejně jako update firmware. Stavové LED na serveru odpovídají skutečnému stavu na modulu. 

Aplikační příklady pro LOGO!:

 

 

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon logocmk2000baen-us.pdf3.38 MB
PDF icon automatizaceslogo.pdf1.98 MB
Hodnocení článku: