Jste zde

Průmyslové routery Maestro se zálohou provozu

Zajištění internetové konektivity je pro řadu segmentů základním požadavkem. K platebním a autorizačním službám, které podpírají světovou ekonomikou, se přidává i internet věcí a průmyslové systémy M2M. Výrobci průmyslových modemů a routerů se tomu přizpůsobují.

Velmi dynamická je v tomto případě firma Maestro Wireless. Na úzkou, ale funkcemi nabitou řadu modemů propojujících Ethernet, s 2G, 3G i CDMA sítěmi, navázala řada routerů, která cílí na trh IoT.

Kompaktní routery Maestro řady E205 a E205 jsou na pomyslné vnitřní straně vybaveny konektorem pro LAN síť a WiFi, na straně veřejné potom konektorem WAN a modemem GSM / GPRS / EDGE / HSDPA pro frekvence 800/850/900/1800/1900/2100 MHz, tedy univerzálně pro pásma, používané v Americe, Evropě i v Asii. Jejich účelem je převedení provozu LAN do mobilní sítě v případě výpadku WAN.

Vedle již tradičních segmentů platebních terminálů a nepřetržitého byznysu se tyto routery uplatní také v průmyslových aplikacích, internetu věcí nebo řízení energetických sítí. Tyto segmenty potřebují stejné zajištění jako platební služby: vysokou úroveň zabezpečení, prioritní provoz určitých zařízení i dálkovou správu celé sítě.

Klíčové vlastnosti:

  • Watchdog sítě WAN
  • Watchdog chodu aplikací
  • Přechod na mobilní síť v případě výpadku nebo snížení propustnosti pod stanovenou mez
  • Řízení zátěže/propustnosti pro jednotlivá zařízení
  • Integrovaný firewall, protokol HTTPS
  • Webové rozhraní pro konfiguraci
  • Dálkový upgrade (OTA)

 

Maestro E228 pro M2M

Router Maestro E228 pro sítě LTE je navíc vybaven sériovým rozhraním RS-485, má rozšířenou teplotní odolnost, napájení PoE a zálohovací baterii. M2M aplikace tak mohou být připojeny do LTE sítí s rychlostí až 300Mbps.

Pro nastavení řízení zátěže je u modemů Maestro k dispozici analýza provozu v reálném čase.

Maestro Wireless vyrábí GNSS přijímače, trackery, modemy a routery.

http://www.maestro-wireless.com/

Distribuce a služby v ČR: www.mw.ryston.cz

Hodnocení článku: