Jste zde

Průmyslové polykarbonátové skříňky Fibox ARCA - vynikající výsledky zátěžových testů.

TME nabízí širokou nabídku zboží značky Fibox, včetně extrémně odolné řady ARCA, jejíž testy jsou popsány níže. Tyto produkty jsou k dispozici přímo z našich skladů, díky tomu maximálně zkracujeme dodací lhůtu k zákazníkovi.

V průběhu let vedla řada inovací v oblasti technologií a materiálů ke zlepšení parametrů krytů vyráběných z plastů. Značka Fibox je světovým lídrem ve výrobě právě takových výrobků. Jsou určeny především k ochraně zařízení a komponentů v obtížných podmínkách okolního prostředí a k použitá v náročných průmyslových aplikacích. Díky neustálému výzkumu a vývoji vyrábí společnost Fibox kryty a skříňky, které jsou stále odolnější.

Čím je úloha zařízení důležitější, tím jsou obtížnější podmínky, ve kterých funguje, a čím je samotné zařízení dražší, tím vyšší by měly být požadavky kladené na kryt. Především to bude vhodný stupeň krytí IP, mechanické odolnosti IK a v případě potřeby odolnost vůči UV záření a chemickým činitelům. Musíte také vzít v úvahu: kvalitu krytů, možnost snadné a rychlé instalace komponentů v jejich vnitřní části. Dalšími přednostmi použitých řešení budou: pohodlný způsob vedení kabelových svazků, modulární sestavování do větších systémů, široká škála příslušenství. Všechny tyto vlastnosti nabízejí vysoce kvalitní plastové kryty Fibox.
Vyznačují se také:

 • pevnou konstrukcí;
 • ve standardním provedení třídou ochrany II. (vyšší bezpečnost);
 • naprostou absencí koroze, dokonce i po poškrábaní (trvanlivost a žádné náklady na údržbu),
 • perfektní mechanickou pevností a odolností IK10 (srovnatelnou s kovovými kryty, a to díky použití polykarbonátů vyztužených skleněnými vlákny);
 • odolností proti průniku prachu a vody IP66/67 (bezpečnost zařízení v extrémních podmínkách);
 • zachováním tvaru a stupně krytí po mechanickém nárazu;
 • průhledností krytů a dveří;
 • možností výroby krytů ve  tvaru jiném než kvádr, což zlepšuje estetický vzhled;
 • snadným mechanickém zpracováním (nižší náklady a kratší doba instalace).

25 let na přímém slunci bez „vrásek“

Skříňky z populární řady Fibox ARCA se zúčastnily nezávislé studie ISO 4892-2 (zrychlený test stárnutí). Byly testovány spolu s dalšími polykarbonátovými kryty, včetně PC vyztuženého skleněnými vlákny. Cílem experimentů bylo otestovat, jak se daná skříňka chová v obtížných venkovních podmínkách, vystavená kontinuálnímu, silnému UV záření.

Pomocí xenonové obloukové lampy byly skříňky bombardovány vysoce intenzivním UV zářením po dobu více než 5 000 hodin, které simulovalo 25letou expozici na přímé sluneční světlo. Výsledky ukázaly, že polykarbonát Fibox převyšoval trvanlivostí jak skleněné vlákno, tak i jiné polykarbonátové materiály.

ARCA406021

Příklad skříňky Fibox, výrobek řady ARCA, která byla podrobena testům.

Materiál používaný společností Fibox se nevrstvil, jako tomu bylo již po několika simulovaných letech v případě jiných materiálů PC a PC s příměsí skleněného vlákna. Polykarbonát Fibox si nejen uchoval svou trvanlivost, ale se zvyšující expozicí na UV záření se stal ještě pevnější. Tato zvýšená odolnost v kombinaci s mírnou změnou barvy potvrdila skutečnost, že produkty Fibox ARCA mají velmi vysokou kvalitu.

Investujte do úspor s kryty Fibox

Trvanlivost produktů Fibox přispívá ke značným úsporám v oblasti údržby a modernizace. Výrobce ve svém portfoliu uvádí dva příklady případové studie, ve kterých spokojení zákazníci snížili náklady na instalaci právě díky vysoce kvalitním skříním Fibox.

Modernizace instalace, nikoliv krytů
Jedna z telekomunikačních společností, která ve své infrastruktuře používá řešení Fibox, nedávno provedla modernizaci celého systému a nahradila v něm elektronické komponenty zařízeními nejnovější generace. Mohla zároveň využit již instalované v terénu skříně, jejíchž kvalita se nezhoršila. Politika opětovného využití skříní umožnila eliminovat jak náklady na nové kryty, tak i ušetřit prostředky, které by byly vynaloženy na jejich přepravu a upevnění.

Odolnost vůči agresivnímu prachu
Skříně Fibox z řady ARCA jsou ideální pro všechny podmínky, účinně chrání před zaplavením nebo zaprášením elektroniky. Továrna na prášková hnojiva v Charters Towers v Queenslandu (Austrálie) zpracovává velmi jemný produkt z křemeliny. Prach způsoboval neustálé problémy se skříněmi z nerezové a měkké oceli, které nebyly dostatečně těsné. Při hledání nejlepšího řešení pro omezení nezbytné údržby vyměnila společnost všechny jednotky z nerezavějící oceli LCS za skříně ARCA firmy FIBOX.

Skříně Fibox ARCA v nabídce TME

Pokud zvažujete nákup skříní Fibox ARCA, pak byste se měli seznámit s jejich vynikající specifikací. Podrobný popis všech výrobku naleznete v našem katalogu. Níže uvádíme obecné vlastnosti celé řady ARCA.

Vlastnosti krytů Fibox ARCA:

 • soulad s Nízkonapěťovou směrnicí 2006/95/EC do 1000V AC / 1500V DC;
 • široký rozsah pracovních teplot, -40 °C až +80 °C;
 • odolnost materiálu vůči UV záření, stabilizovaná surovina UV - UL 508 (UL 746C);
 • dobrá odolnost vůči působení chemických prostředků;
 • nehořlavý, samozhášecí UL 94-5VAmateriál;
 • patentovaný systém pantů, umožňující široké otevření dveří (120°) a montáž zařízení na dveřích;
 • různé způsoby uzavření přizpůsobené každé aplikaci;
 • patentovaný systém rámů pro montáž modulových zařízení;
 • montážní výstupky na dně a bočních stěnách základu a na vnitřní straně dveří;
 • nastavitelná hloubka zástavby montážních desek;
 • nízká hmotnost.

Článek byl vydán v originále na webu tme.eu:  https://www.tme.eu/cz/news/library-articles/page/43165/prumyslove-polykarbonatove-skrinky-rady-fibox-arca/

Hodnocení článku: