Jste zde

Průmyslová 5G síť se představuje v Hannoveru

Deutsche Messe a Siemens umožňují všem firmám přístup k inovativní průmyslové 5G technologii ve speciálním „5G Smart Venue“ v Hannoveru.

Společnosti si mohou vyzkoušet své aplikace na prototypu soukromé, samostatné testovací průmyslové 5G sítě založené na verzi Release 15. Jedná se o průmyslovou 5G síť, která využívá spektrum pro areálové sítě dostupné v Německu (pásmo 3,7-3,8 GHz). První společnosti již síť testují. Například společnost HMS Networks integrovala do infrastruktury senzory prostřednictvím řídicí jednotky a 5G routeru. Phoenix Contact na privátní 5G ukáže průmyslový 5G router pro bezpečnostní aplikace.

Samotný Siemens na 5G předvede přenos Profinet IO paketů pro real-time  průmyslové aplikace. Směrovače a síťová zařízení Siemens pro to využijí přenosovou technologii VXLAN (Virtual Extensible LAN). Pro přenos protokolu Profinet IO se využívá vrstev Layer 2 a Layer 3, což umožňuje jejich přenos přes hranice sítě. Protože komunikace na Layer 2 nyní probíhá prostřednictvím 5G sítě, může centrální řídicí jednotka komunikovat s decentralizovanými I/O moduly na mobilních zařízeních, jako jsou například automaticky řízené vozíky (AGV), a to prostřednictvím sítě Profinet v soukromé 5G síti. Jednotlivé AGV pak nemusejí využívat žádné místní řízení. Tím se šetří náklady a snižují nároky na údržbu. Návštěvníci hannoverského veletrhu se mohou s touto inovací seznámit na stánku organizace „5G-ACIA“ v pavilonu č. 9.

http://www.siemens.cz
www.hannovermesse.de/en/

Hodnocení článku: