Jste zde

Propojení Profinet a Profibus

Využití obou standardů v systémech Siemens umožní konfiguraci zdvojené řídící struktury i přechod z Profibus na Profinet.

 

Nová brána IE/PB Link HA umožňuje připojení procesních zařízení s rozhraním Profibus DP k redundantnímu řídicímu systému (AS), jako je centrální procesorová jednotka CPU 410-5H. CPU tohoto typu s podporou S2 nebo dokonce R1 typu redundance s komunikačním rozhraním Profinet IO se tak může na přímo připojit k Profibus DP (Decentralized Peripheral) slave zařízením. Modul IE/PB Link HA funguje jednoduše jako jejich zástupce (Proxy). Díky použití IE/PB Link HA jako zařízení typu Profinet S2 včetně podpory funkce změny konfigurace za běhu – Configuration in Run (H-CiR) – je možné Profibus DP slave podřízené jednotky připojit k řídicímu systému Simatic S7-400H, a to jak prostřednictvím kruhové topologie MRP, tak přes redundantní infrastruktury Profinet typu R1 redundance.

Pro připojení brány IE/PB Link HA k síti Profinet s linkovými nebo kruhovými síťovými strukturami je integrován real-time switch se dvěma porty typu RJ45 a podporou protokolu kruhové redundance (MRP client). Pro provoz pod redundantním AS (CPU 410-5H) s redundancí typu Profinet R1 je bránu IE/PB Link HA možno provozovat za Y-switchem (Scalance XF204-2BA DNA) díky nově implementované podpoře Profinet S2 redundance.

Navíc, na místo integrovaných RJ45 portů lze vybrat rozmanité moduly fyzického rozhraní – metalické, optické nebo speciální Variable Distance s prodlouženou vzdáleností na metalickém kabelu – a zajistit tak vysokou míru flexibility při výběru fyzického média pro Profinet.

http://www.siemens.com

Hodnocení článku: