Jste zde

Profibus repeater tentokrát trochu jinak.

Nepotřebuje externí napájení a nezabírá žádné místo v rozvaděči. To je PROFIBUS Compact Repeater umístěný přímo v profibus konektoru.

Společnost Helmholz umístila repeater přímo do konektoru a tím pádem dostalo jeho použití zcela nový rozměr, tedy jednoduchost, snadnou instalaci do stávající linky, a v neposlední řadě signalizační LED informující o režimu repeatru a stavu sítě.

 

  • Téměř umělecké foto repeatru, stačí jen zalít vodou.
  • Ze základních technických parametrů připomínám napájení 5V/100mA přímo z bus konektoru periferie nebo CPU, pracovní teplota 0-60 °C, automatická detekce rychlosti do 12Mbps.
  • Pro jednotlivé rychlosti platí různé maximální délky propojení, např. pro nejběžnější 1,5Mbps je největší povolená délka segmentu 200m.

Helmholz profibus compact repeater 

 
  • Vnitřní schematické zapojení repeatru. 

Helmholz profibus compact repeater 

  • Takhle potom vypadá repeater uvnitř. 

Helmholz profibus compact repeater 

  • Variant připojení je více, jedna z nejtypičtějších je zapojení přímo do Profibus DP větve.

Helmholz profibus compact repeater 

  • Další větvení je možné, zde praktická ukázka "T" odbočení linky. 

Helmholz profibus compact repeater 

  • Na závěr ještě jedno "umělecké" foto repeatru, zlatá barva je opravdu efektní. 

Helmholz profibus compact repeater 

 

 

  • Výborná pomůcka pro Profibus DP linky. Vzhledem k vnitřnímu zapojení se nejedná ovšem o plnohodnotnou náhradu velkého repeatru, což ale ve spoustě případů vůbec nevadí, spíše naopak. Nemusíte totiž řešit napájení, zastavěnou plochu jak v rozvaděči, tak hlavně ve skřínkách s I/O periferiemi, kde mnohokrát moc místa nezbývá.

Jaroslav Blažek


 

Doplňující odkazy k článku:

Domovská stránka společnosti Helmholz v České republice: http://www.helmholz.cz/

Detailní info a manuál Profibus Compact Repeatru: http://www.helmholz.cz/index.php?stranka=produkty&produkt=profibus-compact-repeater

Hlavní strana společnosti Helmholz: http://www.helmholz.de/

Článek o Profibus repeatru Procentec na hw serveru: http://automatizace.hw.cz/profibus-repeater-zesiluje-oddeluje-nebo-posiluje-co-vlastne-dela

Další články, testy, recenze o PLC, Scada/HMI systémech, pohonech, profi-software a komponentech nejen pro průmyslové aplikace najdete na automatizace.HW.cz

Hodnocení článku: