Jste zde

Připojení senzoru přes IO-Link a Bluetooth Mesh

S novým adaptérem EIO344 IO-Link Bluetooth a základní stanicí Bluetooth EIO404 Ifm nabízí optimální řešení pro bezdrátové zpřístupnění dat senzorů pro aplikace IIoT.

Implementace aplikací Průmyslu 4.0 ve stávajících závodech v mnoha případech vyžadovala rozsáhlou dodatečnou kabeláž s vysokými náklady a úsilím. Elegantním řešením je použití Bluetooth mesh. Výrobce ifm stejně jako u dalších komponent vsadil na netradiční přístup. Adaptér Bluetooth, který přenáší data do základnové stanice přes Bluetooth, je v systému integrován mezi senzor IO-Link a stávající linku, čímž tvoří bezdrátovou cestu pro sběr dat a zároveň zachovává plnou funkcionalitu sběrnice IO-Link. Potřebná data se tak dostanou do sledovací aplikace, dosavadní provoz a zapojení senzoru nejsou nijak ovlivněny.

Využití standardu Bluetooth umožňuje také konfiguraci mesh sítě. Celkově lze k základní stanici připojit až 50 zařízení IO-Link a v dosahu základny stačí jediný adaptér. Sousední prvky by měly být vzdáleny do 20 metrů. Ze základnové stanice se pak data přes Ethernet přenesou do příslušné aplikace. Nové komponenty pro připojení IO-Link senzorů přes Bluetooth mesh umožňují implementaci IIoT aplikací i ve stávajících závodech s nízkými náklady. Monitorování opotřebení, prediktivní údržba nebo aplikace energetické účinnosti lze realizovat bez nutnosti pokládat další kabely.

https://www.ifm.com/cz/cs
https://www.ifm.com/cz/cs/product/EIO344

Ifm představí své novinky také na MSV 2023. Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. Mezi další zvýrazněná témata patří cirkulární ekonomika – nakládání s materiálními zdroji. Mezinárodní strojírenský veletrh se koná na brněnském výstavišti od úterý 10. října do pátku 13. října 2023. Otevřeno bude denně od 9 do 17 hodin, poslední den do 16 hodin. Vstupenky jsou nejvýhodněji k dostání online. www.bvv.cz/msv/.

Hodnocení článku: