Jste zde

Předčí vaše očekávání: Balení, senzory, řešení - 1. část

Od automatizovaných systémů pro výrobní a balicí procesy se v současné době žádá, aby byly stále flexibilnější, efektivnější a chytřejší. Inovativní senzorová řešení Leuze vás budou doprovázet celým balicím procesem.

Zpracování a balení potravin, léčiv nebo kosmetických produktů klade vysoké požadavky na hygienu, robustnost, rychlost a bezpečnost práce. Produkty a jejich obaly se v automatizovaných balicích procesech neustále mění. Již několik desetiletí úzce spolupracujeme s výrobci balicích strojů i spotřebního zboží z různých sektorů. Naši experti přesně vědí, jaké výzvy a potřeby jsou s jednotlivými odvětvími spojené a jsou vám k dispozici, ať už potřebujete jednotlivé senzory ve standardním či speciálním provedení, kompletní senzorová řešení nebo máte dotazy k iniciativě Průmysl 4.0, prediktivní údržbě nebo bezpečnosti práce. Našim cílem je zajistit, že budou vaše balicí systémy dostupné a procesy a produkty budou bezpečné a sledovatelné.

Váš partner pro budoucnost

Vývoj a integrace speciálních senzorů pro náročné úlohy v obalovém průmyslu jsou oblastí, na kterou se dlouhodobě zaměřujeme. Naše dobré jméno budujeme už několik desetiletí a znalosti, které jsme během této doby nabyli, pomáhají našim zákazníkům na cestě k úspěchu. V rámci produktové řady 25 například nabízíme nejvýkonnější jednosměrný fotoelektrický senzor na trhu, dynamický referenční difuzní senzor speciálně navržený pro detekci produktů a obalů na dopravníkových pásech i vysoce přesný retroreflexní fotoelektrický senzor pro detekci čirého skla. Všechna tato speciální řešení jsou součástí naší komplexní, inovativní řady 25, která zahrnuje více než 200 produktových variant. Zákazníci tak vždy získají vhodné řešení pro jakoukoli aplikaci (standardní i speciální) v obalovém průmyslu.

Top produkty Leuze pro obalový průmysl

Fotoelektrický senzor LS25CI je nejvýkonnější jednosměrný fotoelektrický senzor na trhu a náš specialista na prosvěcování fólií. Jeho výkonný světelný paprsek dokáže spolehlivě projít i metalickými obalovými fóliemi.

Naším top produktem pro obalový průmysl je dynamický referenční difuzní senzor DRT 25C. Tento senzor je vybaven inteligentní technologií kontrastního adaptivního učení (CAT) a je určen zejména pro detekci složitých tvarů a povrchů. Se stejnou mírou spolehlivosti dokáže detekovat ploché i kulovité produkty, stejně jako obalové materiály s vysokou průhledností nebo leskem. To vše bez nutnosti opětovné kalibrace senzoru při změně formátu.

Retroreflexní fotoelektrické senzory řady PRK 18B jsou skvělým řešením pro aplikace, které vyžadují detekci rychle se pohybujících nádob s vysokou průhledností. Tyto vysokorychlostní retroreflexní fotoelektrické senzory zvládají detekovat preformy a PET nebo skleněné láhve mimořádně rychle a přesně. Speciální sledovací funkce kompenzuje znečištění a prodlužuje intervaly čištění.

Kamerové čtečky čárových kódů DCR 200i v pouzdru z nerezové oceli (stupeň krytí IP69K) byly speciálně vyvinuty pro rychlou identifikaci 1D a 2D kódů při zpracování a balení potravin. Jejich kompaktní design a intuitivní ovládání je klíčem pro rychlou integraci pro různé aplikace.

Naše vidlicové fotoelektrické senzory řady GS(L) 08B  se vyznačují pouzdrem z nerezové oceli V4A, certifikací ECOLAB a stupněm krytí IP67 a jsou schopné odolat i nejintenzivnějším čisticím cyklům. Velký sortiment produktů s různou šířkou vidlice a světelnými zdroji (červené LED světlo, laserové červené světlo) přináší široké možnosti použití ve farmaceutickém, potravinářském a kosmetickém průmyslu.

Kombinované vidlicové senzory GSX využívají současně ultrazvuk a světlo a představují tak spojení dvou detekčních principů v jednom zařízení. Slouží k rychlé, spolehlivé a přesné detekci všech typů etiket bez ohledu na jejich materiál a vlastnosti. Tyto vidlicové senzory se tedy vyznačují mimořádnou flexibilitou a skvěle se hodí pro etiketovací stroje, kterými prochází různé druhy etiket.

Senzory řady 53 a 55 s pouzdrem z nerezové oceli byly navrženy pro detekční úlohy při výrobních a balicích procesech se zvýšenými hygienickými požadavky. Tyto jednosměrné a retroreflexní fotoelektrické senzory v miniaturním provedení jsou určeny pro náročné aplikace zahrnující detekci skla, čirých tekutin nebo fólií. Díky vysokému stupni krytí (IP69K), certifikaci ECOLAB a rozšířené certifikaci CleanProof+ se hodí k použití v mokrých zónách (modely WASH-DOWN) a hygienických oblastech (modely HYGIENE).

Kontrola vstupu na dopravníkových linkách slouží k zamezení přístupu osob do nebezpečných zón a současně umožnění průchodu přepravovaného zboží. Za tímto účelem je bezpečnostní senzor řízeným způsobem přemosťován funkcí mutingu, aby mohly objekty projet. V případě našich vícepaprskových bezpečnostních zařízení MLD 300/500 a bezpečnostních světelných závěsů MLC 500 je muting již integrován v zařízení.

Inovativní senzorová řešení pro výrobní a balicí procesy

Zpracování a balení potravin, léčiv nebo kosmetických produktů klade vysoké požadavky na hygienu, robustnost, rychlost a bezpečnost práce. Naše senzory a automatizační řešení jsou speciálně vyvíjeny s ohledem na výrobce balicích strojů a spotřebního zboží a nachází své využití během balení do primárních a sekundárních obalů a finálního balení potravin, nápojů, léčiv a kosmetiky.

Podívejte se na široký sortiment senzorových systémů pro obalový průmysl od společnosti Leuze:

Detekce objektů

Naše optické senzory zajišťují detekci objektů a obalových materiálů s vysokou mírou stability a spolehlivosti. Současně se díky množství různých světelných bodů, provozních principů, provedení, velikostí a hygienických vlastností vyznačují vysokou flexibilitou.

Detekce kontrastů a řezných linií

Kontrastní senzory jsou určeny k detekci definovaných značek na objektech během balicích procesů. Tato kontrastní značení se nachází na fóliích, sáčcích, blistrech nebo na etiketách.

Měření výšky plnění

Spolehlivá detekce výšky plnění kapalin na bázi vody do všech typů nádob představuje jednu z nejnáročnějších detekčních úloh pro senzorové systémy a vyžaduje extrémně výkonná řešení.

Etiketování

V obalovém průmyslu se využívají etikety různých formátů, velikostí, materiálů a textur, které jsou etiketovacími stroji lepeny na produkty a obaly. Vidlicové senzory slouží ke spolehlivé detekci etiket a zajišťují vysokou kvalitu jejich aplikace.

Identifikace

Kamerové čtečky 1D a 2D čárových kódů se vyznačují širokými možnostmi využití a dokážou číst kódy i za pohybu. V nabídce jsou modely s různými rozměry, optikou, stupněm krytí (IP 67 nebo 69K), rychlostmi a rozhraními.

Průmyslové zpracování obrazu

Řešení pro průmyslové zpracování obrazu umožňuje strojům „vidět“. Požitím digitálních kamera a funkcí pro digitální zpracování obrazu tak lze nahradit nebo doplnit kontroly prováděné pracovníky.

Bezpečnost v obalovém průmyslu

Naše komplexní portfolio dokáže vyhovět všem požadavkům na zajištění bezpečnosti. Díky našim řešením tak kdekoli na světě zajistíte stoprocentně bezpečný provoz, efektivní tok materiálů a maximální úroveň dostupnosti.

Optické senzory Leuze jsou dostupné skladem u distributora Schmachtl CZ, který zajišťuje dodávky, technickou podporu a servis všech komponentů Leuze.

www Schmachtl.cz 

Hodnocení článku: