Jste zde

Power Detector – zaostřete pozornost na napájení

Detektor přítomnosti síťového napětí může vypadat jako zbytečná věc. Tam, kde je zálohované napájení a systém je z nějakých důvodů monitorován, je detekce přítomnosti napájení velmi užitečná.

Monitoring prostředí i průmyslových systémů zajišťuje prevenci rizik, spojených s výpadkem systému nebo havárií zařízení. Z logiky věci vyplývá, že monitorovací zařízení je užitečné vybavit záložním zdrojem, který zajistí odeslání výstrahy při výpadku samotného zařízení. Jak jej jednoduše zjistit nebo jak pomoci odhalit jeho příčinou? Právě v těchto případech je užitečná detekce napájecího napětí. Tam, kde je zbytečné nebo nemožné instalovat měřič na DIN lištu v rozvaděči, lze využít jednoduchý Power Detector, zařízení určené pro detekci přítomnosti síťového napětí v rozsahu 110–230V střídavého proudu v elektrické zásuvce. Galvanicky oddělený relé výstup (NO) lze připojit na digitální vstup (DI) ke všem zařízením HW group, například Poseidon, Damocles nebo Ares..

Power Detector detekuje přítomnost síťového napětí, kterou signalizuje relé výstupem (galvanicky odděleno). Power Detector se dodává ve verzích pro jednotlivé provedení zásuvky, nebo v mezinárodním provedení s adaptéry do EU / UK / US  zásuvky.

Relé výstup je typu NO, stav sepnuto signalizuje přítomnost 110-230V. Na relé výstup lze připojit až 50V/130mA, odpor max. 10 Ohmů.

  • provedení do zásuvky
  • vyměnitelné zásuvkové vidlice (International, US, EU and UK)
  • galvanicky oddělený relé výstup max. 50 V / 130 mA
  • odpor v sepnutém stavu max. 10 Ohm

https://hw-group.us/cs/senzor/power-detector
http://obchod.hw.cz/DetailPage.asp?CD=905261

Hodnocení článku: