Jste zde

PLC SAMBA UNITRONICS – malé PLC s integrovanými vstupy a dotykovým displejem

3,5 dotykový displej umožňuje zadávání a zobrazování proměnných a dat, včetně barevných grafů – trendů a alarmových obrazovek. Samba podporuje 24 uživatelsky navržených obrazovek.

Systémoví integrátoři a OEM výrobci často řeší aplikace, které vyžadují PLC řízení a osazují je jednoduchým textovým displejem z důvodu limitovaného rozpočtu. Unitronics, lídr v oblasti all-in-one PLC+HMI kontrolérů, účelně vyvinul pro tyto požadavky zařízení Samba. Samba je kompaktní kontrolér all-in-one.
 

Vlastnosti PLC

  • I/O možnosti: Digitální, analogové a vysokorychlostní
  • Nezávislé Auto-tune PID regulátory
  • Záznam dat do datových tabulek
  • Časové řízení na 3 kliknutí
OPLC Samba

Propracované HMI  funkce PLC

 
3,5“ QVGA 16-bit dotykový displej umožňuje zadávání a zobrazování proměnných a dat, vč. barevných grafů – trendů a alarmových obrazovek. Samba podporuje 24 uživatelsky navržených obrazovek s možností až 40 obrázků v jedné aplikaci. OPLC Samba obsahuje také knihovnu textu pro snadnou lokalizaci a prostředí umožňuje řešení většiny nestandardních situací a stavů pomocí HMI panelu bez připojení PC.
 
Integrovaný PLC kontrolér disponuje širokou nabídkou vlastností, vč. 2 smyček PID s automatickým laděním, řízení hodin reálného času RTC, datalogging, recepty atd. K dispozici je interní paměť 0,5MB pro logiku aplikace, 512K pro fonty a 0,5MB pro obrázky.
Integrované I/O nabízí digitální, analogové a high-speed připojení.
 
Plochý panel a krytí IP66/IP65/NEMA4X předurčuje Sambu pro použití v potravinářství a farmaceutickém průmyslu, na místech kde je požadována odolnost proti postříkání a stírání.
 
Samba nabízí vestavěný port RS232, umožňuje přidání sériového portu RS485, Ethernetu nebo CANbusového portu. Samba podporuje komunikaci GPRS/GSM, email, SMS. Samozřejmě podporuje také průmyslový TCP/IP protokol, MODBUS, DF1 slave, CANopen, J1939 a další protokoly třetích stran, které mohou být do PLC implementovány.
 
Jediné a intuitivní programovací prostředí Unitronics VisiLogic pro konfiguraci hardwaru i softwaru, poskytované zdarma, umožňuje vývoj aplikace v Ladderu a současně design obrazovek HMI, disponuje knihovnou průmyslových obrázků. Unitronics poskytuje zdarma i další utility, jako např. remote PC access a data export. Výhradní dovozce, společnost SCHMACHTL CZ a firma UNITRONICS poskytují technickou podporu v českém a anglickém jazyce pro veškeré produkty a aktivní uživatelské fórum zdarma. 
 
 
Samba je vybavena kompletní funkcionalitou systému, kterou integrátoři požadují pro malé aplikace. Redukuje požadavky na zástavbový prostor, instalaci a propojování a zcela eliminuje nutnost nastavování komunikace mezi panelem a PLC – to vše s excelentním poměrem cena/výkon.
Modely Samba OPLC SM35 R20 a Samba OPLC SM35 T20 mají stejné vybavení 12 vstupů a 8 výstupů. Výstupy jsou u modelu OPLC SM35 R20 reléové, v případě Samba OPLC SM35 T20 potom tranzistorové.
 
Více informací najdete na stránkách distributora Schmachtl CZ: www.schmachtl.cz/programovatelne-automaty-plc 
 
Hodnocení článku: