Jste zde

PC do bláta i deště s IP69K

Vysoký stupeň krytí, pasivní chlazení, rozsah pracovních teplot -40°C až +85°C a vysoká odolnost proti nárazu a vibracím – to nejsou nové chytré hodinky, ale PC, určené do zemědělské techniky, stavebních strojů a vozidel.

B&R se ve své nové řadě průmyslových PC drží ve svém segmentu. Téměř standardní PC je osazeno procesorem Intel i7, 16GB RAM a 480 GB paměti flash a je určeno pro řízení autonomních pracovních funkcí a řízení strojů ve stavebnictví nebo zemědělství. Do této oblasti se řadí i samořídící transportní systémy, ve specifickém prostředí. Na rozdíl od standardních autonomních vozidel pro silniční provoz jsou zde menší nároky na senzoriku okolí, protože stroje se pohybují v uzavřených zónách i na objem dat i rychlost jejich zpracování.

Proč B&R zvolilo standardní PC architekturu a nikoli jednodeskový koncept, postavený na jiném procesoru?  Hlavním důvodem je standardizace, která předpokládá, že vozidla v zemědělství musí spolupracovat vzájemně. Prvním příkladem může být komunikace traktoru a taženého stroje, řídící pracovní rychlost nebo výkon v závislosti na zatížení. Dalším příkladem je komunikace spolupracujích strojů, pracujících na stejném poli, nebo ve stavebním provozu. I zde je proti autonomním vozidlům pro veřejný provoz velký rozdíl. Systémy řízení jsou otevřené a to až na úroveň, kdy je lze řídit s využitím dobře známých protokolů, jako OPC UA nebo MQTT.

www.br-automation.com  

Hodnocení článku: