Jste zde

Ověřená kvalita ventilových konektorů Hirschmann pro průmyslové využití

Při hledání spolehlivých konektorů pro elektromagnetické ventily ve vašem pneumatickém a hydraulickém zařízení zvolte kvalitu od Hirschmann. V široké nabídce SOS electronic naleznete robustní průmyslové konektory za příznivé ceny, dostupné ihned ze skladu.

Hranaté průmyslové konektory Hirschmann

V SOS electronic nabídku průmyslových konektorů neustále rozšiřují, včetně konektorů pro elektromagnetické ventily a další akční členy. Díky dlouholetému a přímému vztahu s výrobcem, společností Hirschmann, jsou vám schopni poskytnout odbornou technickou podporu pro projekty, kvalitní výrobky za příznivé ceny a otevřený přístup výrobce ke speciálním požadavkům zákazníků.

Hirschmann je součástí Belden

Jen stručně z historie: Belden je původně americká společnost založená v roce 1910 a zabývající se výrobou kabelů. Nyní je velkou nadnárodní korporací, která vlastní velké množství společností světových značek. 
Německá společnost Hirschmann byla původně založena v roce 1924 a zabývala se výrobou patic pro žárovky. Jejich aktuální portfolio řešení pro instalaci sítě a připojení splňuje prakticky všechny požadavky na současné komplexní průmyslové síťové infrastruktury, stejně jako širokému sortimentu průmyslových konektorů určených do náročných podmínek.

Ventilové konektory Hirschmann

Hranaté průmyslové konektory Hirschmann, často nazývané ventilové nebo solenoidové konektory, se používají nejen pro elektromagnetické ventily, ale také pro jiné akční členy, například pro napájení servomotorů nebo i snímačů. Ventily pro pneumatické a hydraulické systémy jsou nejčastěji ovládány solenoidem, tj. elektromagnetem, ale mohou být ovládány i elektromotorem s převodovkou.

„Jejich hlavními výhodami jsou dobré IP krytí, spolehlivost provozu a dostupné ceny. Vyznačují se také vysokou odolností proti prachu a vodě a jsou také odolné i proti vibracím. Mohou také obsahovat elektronický obvod s LED, varistorem nebo diodou,“ říká na úvod František Ďuríšek, produktový specialista společnosti SOS electronic.

3 základní velikosti ventilových konektorů Hirschmann:

 1. Form A – podle DIN 43650 je vzdálenost mezi kontakty 18 mm (standardní provedení: DIN EN 175301-803-A, ISO 4400).
 2. Form B – vzdálenost mezi kontakty je 11 mm nebo podle DIN 43650 (standardní provedení: DIN EN 175301-803-B, ISO 4400) je vzdálenost mezi kontakty 10 mm.
 3. Form C – vzdálenost mezi kontakty je 9,4 mm nebo podle DIN 43650 (standardní provedení: DIN EN 175301-803-C, ISO 4400) je vzdálenost mezi kontakty 8 mm.

 „Při výběru vhodného typu konektoru a jeho protikusu však dávejte pozor na to, že ne všechny typy konektorů z dané skupiny, například typ C, jsou kompatibilní se všemi protikusy daného typu nebo velikosti, proto si správnost výběru ověřte v technickém výkresu,“ pokračuje František Ďuríšek.

Například:

Hranatý průmyslový konektor typu C GSSA 200 black je konektor s kolíky 2 + PE na panel a jeho protikusem může být typ GDS 207 black nebo také konektor GDS 307 black. Naopak s ním nebude kompatibilní konektor GDSN 207 black ani GDSN 307 black. Rozdíl mezi typy GDS a GDSN spočívá ve vzdálenosti mezi kontakty. Podobně jako mezi typy GSSA a GSSNA.

Výhody a vlastnosti ventilových konektorů Hirschmann:

 • počet kolíků: 2 + PE, 3 + PE
 • pro napětí 230 až 400 V, AC i DC
 • pro proud až 16 A (samozřejmě v závislosti na typu)
 • pro teploty od – 40 do + 125 °C
 • varianty s indikačním a ochranným obvodem
 • krytí konektorů IP65 až IP69
 • k dispozici jsou také zalité konektory s kabelem
 • různé typy těsnění a dalšího příslušenství, které lze objednat samostatně
 • 3 velikosti: A, B, C
 • velký výběr různých typů a provedení

V kategorii průmyslových čtyřhranných konektorů jsou ventilové konektory Hirschmann cenově velmi atraktivní, a mohou tak představovat cenově dostupné řešení pro vaše projekty. Přímo ve skladu SOS electronic najdete nejpoužívanější typy ventilových konektorů, příslušenství pro průmyslové konektory a také nejčastěji používané kabely.  

Chcete-li získat základní přehled o různých typech ventilových konektorů, o kabelech s konektory, jejich základních parametrech nebo o jejich označování, prostudujte si tuto přehlednou brožuru společnosti Belden.

Ze širokého sortimentu průmyslových konektorů v SOS electronic doporučujeme vaší pozornosti i nabídku průmyslových konektorů s kabelem Hirschmann, zejména sortiment zalitých konektorů s kabelem. Ty mohou být různě dlouhé a s různým provedením, proto je dodáváme na objednávku, například ventilový adaptér typu A s 2m kabelem: VAD 1A-1-3-226/2 M | HIRSCHMANN (227930)

Máte zájem o více informací k produktům Hirschmann nebo o technické poradenství při výběru produktu? Nebo máte jinou otázku či požadavek? Vyplňte prosím níže uvedený formulář, v SOS electronic vám rádi pomohou.

 

 

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.