Jste zde

Nový komunikační modul Simatic RF 120C pro RFID

K PLC Simatic řady S7-1200 je určen nový komunikační modul Simatic RF120C pro oblast RFID (Radio Frequency Identification) od společnosti Siemens.

Nový modul Simatic RF120C, vyvinutý společností Siemens, umožňuje jednoduše připojit přímo k řídicí jednotce Simatic S7-1200 veškeré čtečky RFID značky Siemens. Doplňuje tak portfolio komunikačních modulů také pro řadu PLC S7-1200. Výškově a hloubkově je modul přesně pro S7-1200, šířku má pak pouze 30mm.

 

K jednomu PLC mohou být vloženy až tři komunikační moduly, přičemž každý modul dovoluje připojit jednu čtečku přes D-sub 9pinový konektor, umístěný pod spodním krytem.

 

Pro konfiguraci je nutný TIA portal verze V12, s jedenáctkou si, lidově řečeno, ani nešrtnete. Uživatelům jsou k dispozici příslušné aplikační funkční bloky, které lze snadno a intuitivně začlenit do PLC programu.

 

Pro připojení je možné objednat hotové kabely různých délek pro všechny čtečky Siemens.

 

Použít lze jak čtečky RFID řad Simatic RF200, RF300 a RF600, tak i čtečky RFID řady Moby D/U, popř. čtečky čárových nebo datamatrixových kódů. Čtečka je ke komunikačnímu modulu RF120C připojena způsobem z bodu do bodu.

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Parametry a manuál na supportu Siemens: http://support.automation.siemens.com/CZ/view/en/68345705  

Další informace k RF 120C: https://eb.automation.siemens.com/mall/cs/cz/Catalog/Products/10213716

RFID čtečky Siemens: http://www.automation.siemens.com/mcms/identification-systems/en/rfid-systems/pages/default.aspx

 

Další články o PLC, Scada/HMI, pohonech, software a komponentech nejen pro průmyslové aplikace najdete na http://automatizace.hw.cz

 

 
 
 
Hodnocení článku: