Jste zde

Novinky pro decentralizovanou automatizaci od Murrelektronik

Murrelektronik staví koncepci automatizace na na decentralizovaných sestavách, které lze namontovat a zapojit přímo do prostředí stroje. Tomu je přizpůsobena nabídka aktivních prvků i kabelová  a konektorová technika. 

Murrelektronik můžete navštívit na brněnském veletrhu AMPER od 21. do 23.3.203.
Na stánku firmy se dozvíte, jak může být bezproblémová, decentralizovaná instalační technika rozhodujícím a správným krokem k digitalizaci.

Automatizační systém oceněný mnoha cenami = Vario-X

Vario-X je první automatizační platforma, která přináší senzory a akční členy do prostředí stroje decetralizovaně a bez rozváděčů. Flexibilní, škálovatelný s maximální otevřeností a výkonem na všech úrovních a rozhraních. To znamená, že se systémem Vario-X budou společnosti kompletně připraveny na budoucnost bez rozvaděčů.

Decentralizujte jednoduše a bezpečně pomocí IO-Link

Stále složitější výrobní procesy a systémy, stále více dat, která jsou zaznamenávána a vzájemně propojována, vyžadují inteligentní řešení. Komunikační standard IO-Link přináší pořádek do změti kabelů a konektorů: od svorkovnic ke kompaktním IO modulům. Díky osvědčenému principu Plug & Play je propojení v instalační technice jednoduchou záležitostí; komunikační standard zároveň zajišťuje maximální transparentnost od úrovně snímač-aktor až po cloud. Murrelektronik nabízí široké portfolio IO-Link a neustále ho rozšiřuje. V nových sběrnicových modulech "MVK Pro" a "IMPACT67 Pro" s krytím IP67 je integrováno celkem osm multifunkčních portů Master a díky konektorům M12 s kódem L lze realizovat i vysoké proudy. Kromě toho lze snadno používat ethernetové protokoly PROFINET, EtherNet/IP a EtherCAT.

Napájecí konektory řady MQ15

U konektoru MQ15 stačí ¼ otáčky k vytvoření bezpečného připojení s krytím IP67. Tento inovativní systém rychlého připojení zkracuje dobu instalace, servisu a údržby až o 80 %. Jsou tak vhodné do náročných průmyslových podmínek, protože jsou prachotěsné a vodotěsné. Jejich kompaktní konstrukce a vysoké hodnoty přenosu proudu až 16 A při trvalém zatížení a napětí 600 V AC otevírají široké možnosti použití. Jsou například předurčeny k připojení asynchronních a třífázových motorů.

https://www.murrelektronik.cz/

Murrelektronik představí svá řešení také na veletrhu Amper 2023.
29. mezinárodní veletrh elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení se koná v Brně 21.-23.3.2023. 
www.amper.cz

Hodnocení článku: