Jste zde

Novinka - Představení nových integrovaných průmyslových robotů OMRON

Společnost Omron představila 1. dubna 2016 ve 39 zemích světa nové průmyslové roboty: delta paralelní roboty Quattro, SCARA roboty eCobra a kloubové roboty Viper.

Předvedeno bylo 49 špičkových robotů vyvinutých společností Omron Adept Technologies, Inc. Integrace robotů do programu senzorů, bezpečnostních komponentů a oceňovaných řídicích jednotek pro automatizaci strojů řady NX/NJ zjednoduší implementaci robotů do prostředí výroby.

Unikátní kombinace softwaru a řídicí architektury vychází vstříc požadavkům průmyslové automatizace na výrobu značně různorodých produktů s krátkými provozními cykly, které vyžadují rychlé změny nastavení výrobní linky. Společné ovládací prvky, integrovaná softwarová architektura a vývojové prostředí splňuje jak současné tak budoucí požadavky na procesy, flexibilní provoz a prediktivní údržbu. Naše řešení je svou flexibilitou a snadností ideální pro průmyslová odvětví, jakými jsou například potravinářský a nápojový průmysl, automobilový průmysl a i další špičkové technologie.

Představení 3 modelových řad robotů společnosti Omron (SCARA, Delta a kloubové) zajišťuje po mechanické stránce vysokou úroveň výkonu a spolehlivosti. Všechny typy robotů lze řídit pomocí společného integrovaného vývojového prostředí, které umožňuje flexibilní využívání typů robotů v požadovaných aplikacích. Řešení průmyslových robotů společnosti Omron bezproblémově propojuje všechny roboty s prostředím řízení strojů pomocí automatizační platformy Sysmac. Tento přístup zvyšuje celkový výkon i nejnáročnějších výrobních linek a překonává omezení tradičně používaných robotů.

Prostředí pro řízení automatizace (ACE) obsahuje užitečné funkce průvodců orientovaných na aplikace, které významně minimalizují objem programových kódů. Uživatelé mají přístup k výkonnému 3D emulačnímu nástroji, který výrazně zkracuje dobu validace nových automatizovaných procesů. Robotické aplikace balicích linek s kamerovým naváděním jsou plně podporovány systémem ACE PackXpert.

Odkazy:

Hodnocení článku: