Jste zde

Novinka: PLC modul EA s 2,8" HMI panelem

Nová série PLC modulů Display Visions integruje TFT displej s dotykovým panelem do klasické malé řídicí jednotky. Tato inovace umožňuje snadnou vizualizaci až na 50 satelitních displejích. Nechte se inspirovat našimi novými produkty během tříminutového čtení.

Výhody PLC modulu s dotykovým displejem od Display Visions

PLC (programmable logic controller) se v různých variantách už mnoho desetiletí využívá na řízení různých průmyslových procesů, výrobních linek a podobně. Ve většině případů jsou PLC poměrně složité moduly s více či méně komplikovanou strukturou.

Proto je velmi často programování malých řídicích systémů a načítání jejich parametrů spojené se značným úsilím. Se sérií PLC Display Visions je programování mnohem jednodušší díky výkonnému a bezplatnému WYSIWYG nástroji „PLC Designer“. Mnohá data jako například naměřené hodnoty, diagramy a jednoduše použitelné klávesy mohou být pomocí tohoto softwaru implementovaná do vícero jazyků.

Jak funguje EA PLC modul?

Hlavní PLC modul EA PLCC028-D8I4R4AR, nazývaný také „core“, představuje jádro systému – inteligentní programovatelné relé. Má zabudovaný 2,8palcový IPS displej s dotykovým panelem. Displej je dobře čitelný téměř z jakéhokoli úhlu (170°) a dokonce i na přímém slunci.

Základní jednotka EA PLC modulu na montáž na DIN obsahuje:

  • 8 digitálních vstupů,
  • 4 analogové vstupy (4–20 mA a 0–10 V),
  • 4 reléové výstupy,
  • jeden RS-232,
  • hodiny reálného času (RTC).

Napájecí napětí je 12–24 V a data se přenášejí přes rozhraní RS485 a Wi-Fi.

K centrální řídicí jednotce je možné automaticky připojit až 50 satelitních terminálů (EA PLCS). V závislosti na množství údajů, které potřebujete zobrazit, si budete moct brzy vybrat satelitní displeje různých velikostí – od 1,5" panelu s rozlišením 240 × 240 pixelů až po 10,1" panel s rozlišením 1 280 × 800 pixelů.

Všechny parametry řídicího procesu jsou automaticky synchronizované v reálném čase se satelitními displeji a jsou individuálně konfigurovatelné. To znamená, že zobrazení aktuálních hodnot je možné flexibilně realizovat na jednom displeji, stejně jako individuálně nastavit parametry procesu na jiném místě. Každý displej splňuje svůj individuální účel: při servisu, přípravě práce, monitorování nebo řízení. Satelitní displeje jsou dostupné v různých velikostech a vyhotoveních.

Kompaktnější integrace přímo do zařízení je dostupná i připojením pomocí flexibilního kabelu k různým rozhraním – SPI, I²C alebo RS-232.

EA PLC moduly Display Visions

Aktuálně jsou dostupné tyto PLC komponenty:

  • PLC jádro na montáž na DIN lištu s dotykovým 2,8" panelem – EA PLCC028-D8I4R4AR.
  • Satelitní displej na montáž na stěnu s dotykovým 4,3" panelem – EA PLCS43-DS.

Kompletní dokumentaci k systému EA PLC si můžete stáhnout na stránce výrobce Display Visions:

 Přímo ze skladu SOS electronic vám nabízíme oba vzpomínané komponenty na řízení od společnosti Display Visions. Všechny další verze PLC modulů a velikosti TFT displejů vám rádi zabezpečíme na objednávku v krátkém dodacím termínu a za výhodných podmínek přímo od výrobce.

Máte zájem o více informací k výrobkům Display Vision nebo o technické poradenství při výběru výrobku? Nebo máte jinou otázku či požadavek? Neváhejte kontaktovat SOS electronic.

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.