Jste zde

Nové uchopovače, nové možnosti

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně SCHUNK představí chytré novinky, které umožní transparentní, flexibilní a spolehlivé řešení manipulačních úkolů.

Mezi letošními novinkami firmy SCHUNK jsou uchopovače s pneumatickým i elektrickým pohonem. Například polohovací jednotka PPD nyní umožňuje složitější sekvence pohybu i v pneumatické manipulaci. Ve spojení s pneumatickými chapadly lze prsty chapadla ovládat flexibilně a s vysokou přesností a lze regulovat uchopovací sílu a rychlost. Požadované aplikační parametry pro definované řady chapadel jsou již uloženy v jednotce – to šetří čas při uvádění do provozu. V kombinaci s univerzálním chapadlem PGL-plus-P s dlouhým zdvihem lze provádět mnohostranné manipulační úkony i v náročných prostředích, od nakládání strojů až po vysoce citlivé aplikace v čistých prostorech. SCHUNK nabízí pneumatické chapadlo jako první na světě s bezpečným a certifikovaným udržováním uchopovací síly GripGuard. Kromě toho má již integrovaný systém senzorů IO-Link, který umožňuje snímání polohy prstů chapadla a znamená tak šetření na externích senzorech.

nteligentní univerzální chapadlo EGU s elektrický pohonem  díky velkému zdvihu a integrované retenci uchopovací síly umožňuje nakládat a vykládat hrubé a dokončené díly různých velikostí. Integrované zajištění uchopovací síly a režim StrongGrip pro zvýšení uchopovací síly z něj činí spolehlivého všestranného pomocníka pro všechny manipulační úkoly. Jeho protějškem pro manipulaci s jemnými a křehkými díly v čistých prostorech je inteligentní chapadlo malých dílů EGK . Díky režimu SoftGrip zvládá náročné a rozmanité manipulační úkoly v laboratorním průmyslu nebo při výrobě elektroniky. SCHUNK nabízí jak chapadla s rozsáhlými funkčními moduly, tak i zásuvné moduly pro uvedení do provozu.

Chytrá kombinace: chapadlo malých dílů EGK je flexibilní při používání. Přenáší jemné elektronické komponenty s procesně spolehlivou manipulací z rotačního modulu ERT jako otočný indexovací stůl.

Snadný vstup do světa inteligentní manipulace

SCHUNK vyvinul uživatelsky přívětivou 2D uchopovací sadu (2D Grasping Kit) pro manipulaci s jednotlivými objekty náhodně uspořádanými na jedné úrovně, což značně usnadňuje zahájení automatizované manipulace s objekty. Systém řídí software umělé inteligence, který je předinstalován na vlastním průmyslovém počítači firmy SCHUNK (SVC).

Uživatelé z různých průmyslových odvětví používají 2D uchopovací sadu (2D Grasping Kit) k dosažení efektivních aplikací typu Pick-and-Place náhodně uspořádaných dílů v jedné úrovni – například z vibračního stolu, montážní linky nebo nosiče nákladu.

SCHUNK představí své novinky také na MSV 2023. Na konkrétních příkladech společnost SCHUNK představí automatizační řešení pro nové, snadno integrovatelné výrobní a montážní procesy, které splňují požadavky na přesnost, dynamiku a spolehlivost v různých průmyslových odvětvích, jako je e-mobilita a věda o živé přírodě.

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. Mezi další zvýrazněná témata patří cirkulární ekonomika – nakládání s materiálními zdroji. Mezinárodní strojírenský veletrh se koná na brněnském výstavišti od úterý 10. října do pátku 13. října 2023. Otevřeno bude denně od 9 do 17 hodin, poslední den do 16 hodin. Vstupenky jsou nejvýhodněji k dostání online. www.bvv.cz/msv/.

https://schunk.com/cz/cs

Hodnocení článku: