Jste zde

Nové radarové vysílače Sitrans LR100 pro měření hladiny

Nové vysokofrekvenční radary zajišťují spolehlivé údaje i v náročných podmínkách. Volitelný displej umožňuje snadné uvádění do provozu a podporu diagnostiky

Společnost Siemens rozšiřuje řadu Sitrans LR100 a představuje dva nové radarové vysílače s frekvencí 80 GHz. Tyto vysokofrekvenční kompaktní vysílače poskytují rozsáhlé a spolehlivé měření i v nejnáročnějších podmínkách. Navíc jsou rychle a snadno nastavitelné. Sitrans LR140 se vyznačuje jednoduchostí komunikace přes proudovou smyčku 4-20 mA a je možné jej nakonfigurovat pomocí bezdrátové technologie Bluetooth a mobilní aplikace Sitrans mobile IQ. Sitrans LR150 nabízí displej se čtyřmi tlačítky jako volitelné rozhraní pro konfiguraci nebo monitorování. Radar lze také konfigurovat prostřednictvím Bluetooth a mobilní aplikace Sitrans mobile IQ nebo vzdáleně pomocí Simatic PDM přes 4-20 mA/HART.

Snadno použitelný průvodce rychlým nastavením zprovozní vysílač během několika minut. Na míru upravená technologie mikročipů má navíc rychlou odezvu a extrémně vysokou citlivost k detekci i těch nejslabších signálů.

Spolehlivé údaje znamenají pro operátora minimální výskyt nebezpečných situací, jako jsou například šplhání po nádržích, vyklánění se přes jímky nebo plazení se do stísněných prostor kvůli údržbě přístrojů. Navíc nulová blokovací vzdálenost umožňuje měření až k senzoru, a tím i úsporu nákladů využitím maximálního rozsahu měření. Dvoumilimetrová přesnost zvyšuje provozní bezpečnost díky přesnému měření v celém rozsahu aplikace. Celé toto rozsáhlé řešení je zabaleno v ponořitelném pouzdře vyrobeném z odolných materiálů proti korozi.
http://www.siemens.cz

Hodnocení článku: