Jste zde

Nové modely OPLC UNITRONICS VISION350

Společnost Unitronics letos představila svojí první novinku v podobě nových zástupců do rodiny kompaktních jednotek OPLC, spojující vlastnosti PLC a HMI do jednoho pouzdra a jednoho vývojového / programovacího prostředí . Konkrétně jimi jsou OPLC jednotky Vision350™ opatřené plochým dotykovým displejem.

Jde o novou řadu OPLC (HMI+PLC) modelů přímo předurčených pro použití v potravinářském a farmaceutickém průmyslu, tedy všude tam, kde se setkají s častým čistěním. Proto jsou všechny jednotky navrženy na splnění norem krytí IP66, IP65 a NEMA4X.

OPLC Vision 350

Programovatelné jednotky Vision350™, opatřené 3,5" barevným QVGA dotykovým displejem  s rozlišením 320x240 pixelů, umožňují naprogramovat řídící logiku i měřící algoritmy a současně zobrazit data, barevné grafy trendů a varovné obrazovky jako u každého plnohodnotného HMI. Díky více než 1024 uživatelem definovaným obrazovkám a až 250 obrázkům na aplikaci jsou možnosti zobrazení prakticky neomezené. Vnitřní paměť disponuje kapacitou 1 MB pro program aplikace, 512 KB pro fonty a 6 MB pro obrázky.

Díky široké škále I/O modulů s možností rozšíření montovaných přímo na desku poskytují tyto nové jednotky podporu až 512 I/O. Patří mezi ně digitální i analogové vstupy a výstupy, rychlé I/O, vstupy pro připojení senzorů PT100, termočlánků a senzorů pro měření hmotnosti. I/O lze montovat na místní nebo vzdálené úrovni až 1000 m od kontroléru. PLC umožňuje funkce receptur, záznam dat a zálohování na Micro SD karty, klonování celého zařízení a mnoho dalšího.

Mezi možnosti komunikace patří Ethernet, mobilní a průmyslové protokoly, jako jsou ModBus, DF1 slave, J1939, CAN-Open a další. Kromě toho lze jednotky Vision350™ naprogramovat pro komunikaci přes téměř všechny protokoly ASCII. Další funkcí kontroléru jsou časovaná a okamžitá přerušení. Ta najdou své využití v zařízeních provádějících rychlé akce (například balicí stroje).

Bezplatný software VisiLogic poskytuje uživatelsky přívětivé prostředí pro hardwarovou konfiguraci, vývoj modulárních ladderových aplikací, HMI design a v neposlední řadě i rozsáhlou knihovnu barevných průmyslových obrázků. Zdarma je také technická podpora pro všechny produkty společnosti Unitronics.

Odkazy:

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon v350-35-b1jtech-spec07-13.pdf52.19 KB
Hodnocení článku: