Jste zde

Nová verze vývojového prostředí Mervis IDE pro řídicí jednotky Unipi

Update na verzi Mervis IDE 2.4.1 přináší spouštění programů při události, pokročilé úpravy vzhledu lokální webové stránky (HMI) a řadu dalších novinek.

Mervis je kompletní softwarové řešení zdarma poskytované ke všem PLC Unipi. Jedná se o profesionální platformu vhodnou pro širokou škálu nasazení, od řízení chytré domácnosti až po průmyslovou automatizaci. Jádrem systému je vývojové prostředí Mervis IDE, které je určeno pro tvorbu, ladění a správu řídicích programů pro kontroléry Unipi. Jeho součástmi jsou i editor webových uživatelských rozhraní HMI a editor vizualizace pro službu Mervis SCADA. Vedle IDE máte k dispozici rovněž i balíček online služeb Mervis Cloud - Mervis DB pro ukládání historie proměnných do databáze, Mervis Proxy pro bezpečný vzdálený přístup k PLC, a Mervis SCADA pro dispečerské řízení a analýzu dat.

Nejvýznamnější novinky verze 2.4.1

  • Spouštění programů při události: nyní můžete pro PLC definovat úlohy typu událost (event task) které, podle dvoustavové proměnné (bool) řízené z hlavního programu, umožňují běh dalších programů na základě aktuální hodnoty, nebo změny stavu řídicí proměnné. 
  • Možnost pokročilé úpravy vzhledu lokální webové stránky (HMI):  možnost pokročilých úprav vzhledu webového rozhraní (HMI). Mezi možné úpravy patří např.: nahrání vlastního loga, změna barvy rozhraní, speciální tvary, či efekty tlačítek a indikátorů, úplné skrytí panelu s ovládacími prvky HMI a mnoho dalších úprav. Tato nová funkcionalita Vám pomůže k vytvoření produktu s vlastním brandingem.

Více informací o Mervis IDE 2.4.1

Hodnocení článku: