Jste zde

Nová verze vývojového prostředí Mervis IDE pro řídicí jednotky Unipi

Update na verzi Mervis IDE 2.4.0 přináší softwarovou podporu nových produktů, rozšířené možnosti HMI i SCADA rozhraní a vyčítání dat o stavu paměťového úložiště jednotek.

Mervis je kompletní softwarová platforma, která je zdarma poskytována ke všem řídicím jednotkám Unipi. Jde o profesionální řešení vhodné pro širokou škálu nasazení, od řízení chytré domácnosti až po průmyslovou automatizaci. Vývojové prostředí Mervis IDE, jádro celé platformy, je díky svému přehlednému designu a uživatelské přívětivosti vhodné pro začátečníky i pokročilé programátory.

Nejvýznamnější novinky verze 2.4.0

  • Podpora nových produktů – řada PLC Unipi Patron a programovatelné linuxové převodníky Unipi Gate,
  • Vyčítání informací o stavu paměťového úložiště – kontroléry Unipi jsou vybaveny paměťovým úložištěm pro ukládání provozních a systémových dat. V závislosti na modelové řadě může jít buď o interní eMMC úložiště (řady Patron, Gate a Axon), případně o microSD paměťovou kartu (řada Neuron). V Mervis IDE 2.4.0 lze nově vyčítat data o stavu paměti, díky čemuž můžete včas zareagovat (např. vyměnit opotřebované microSD karty) a předejít chybám úložiště,
  • Rozšířené možnosti rozhraní HMI pro lokální web a SCADA – nové nástroje a funkce (progress bar, slider, pop-up template, link a další).

Více informací o Mervis IDE 2.4.0 naleznete zde

Hodnocení článku: