Jste zde

Nová čtečka UHF RFID Pepperl+Fuchs pro transparentní tok zboží

Čtecí a zapisovací zařízení IUR-F800-V1D-4A umožňuje připojení externích antén, senzorů i signalizace pro použití v detekčních bránách v logistice.

RFID čtečky jsou v automatizaci výroby provozovány obvykle s PLC pro zajištění bezpečných výrobních procesů a transparentnosti ve výrobě. Při přesunu zboží mezi sklady a dále v logistice jsou výhodnější systémy, které mohou pracovat samostatně. Právě pro tyto aplikace je určeno nové čtecí a zapisovací zařízení IUR-F800-V1D-4A Pepperl+Fuchs.

Zařízení IUR-F800-V1D-4A* je navrženo s osvědčenou a mezinárodně standardizovanou specifikací UHF (ISO 18000-63 nebo EPC Class 1 Gen 2) a umožňuje nákladově efektivní konstrukci detekčních bran RFID díky možnosti připojení až čtyř externích antén. Tyto detekční brány RFID umožňují rychlou a simultánní detekci velkého množství štítků během přepravy, např. při automatizované kontrole položek na příjmu zboží a při jeho expedici nebo při přepravě mezi skladovacími a výrobními prostory.

Získané informace lze bez problémů přenášet do stávajících backend systémů, jako jsou ERP a MES, pro maximální transparentnost celého hodnotového řetězce. Různé typy antén umožňují optimální přizpůsobení konkrétním úlohám. Výkonné UHF zařízení umožňuje čtení a zápis na velké vzdálenosti. Kromě toho má čtečka další vstupy a výstupy, např. pro připojení senzorů nebo externích světelných majáků. Jasně viditelné LED poskytují další informace o aktuálním provozním stavu. Zařízení IUR-F800-V1D-4A* i jejich antény mají odolné kryty pro náročné provozní podmínky.

www.pepperl-fuchs.com

Hodnocení článku: