Technologické trendy v automatizaci výroby pomáhají obnově globální ekonomiky a zajištění požadavků udržitelného rozvoje. Klíčem k tomu je vytvoření integrovaných výrobních podniků, které dokážou rychle reagovat na stále se měnící požadavky trhů, na nichž působí. Velké centralizované výrobní závody jsou minulostí. V novém, měnícím se podnikatelském prostředí 21. století budou růst a mít úspěch společnosti, které jsou schopny se přizpůsobit, inovovat a zužitkovat globální zdroje. Továrna budoucnosti používá inteligentní technologie digitálního věku, je malá a pohyblivá směrem ke zdrojům i k zákazníkům.
Pojem digitální továrna zahrnuje rozsáhlé spektrum digitálních metod, modelů a nástrojů, včetně simulace a 3D vizualizace, které jsou integrovány v rámci průběžného řízení dat. Digitalizace umožňuje rychlejší a pečlivější přípravu procesů. Simulace a optimalizace ve vývojové fázi pak zajistí, aby byl výrobek bezchybný hned napoprvé, bez nutnosti dodatečných, nákladných a časově náročných změn v reálné továrně. Významným souvisejícím tématem je mechatronika. Nový obor, který představuje multidisciplinární integraci technických disciplín za účelem zlepšení výkonu a zdokonalení funkčnosti produktů a systémů.
Hlavním bodem letošního programu bude diskusní panel, ve kterém přislíbili účast špičkoví odborníci jak z akademické sféry, tak zástupci velkých a známých výrobních firem a společností, zabývajících se automatizační technikou v nejrůznějších oblastech. V panelu zazní příspěvky jednotlivých odborníků k následujícím tématům:
- Současný stav a předpokládaný vývoj automatizace jako vědního oboru, uplatnění nových technologií, vliv globalizace.
- Podíl HW a SW (případně nových vědeckých poznatků) na předpokládaném vývoji automatizačních technologií.
- Jak se promítnou nové směry a poznatky do studijních programů bakalářského i magisterského studia vysokých škol technického zaměření?
- Klíčové podmínky úspěšného (a ekonomicky efektivního) rozvoje automatizační techniky.
PROGRAM
10:00 Prezentace
10:30 Úvodní slovo – Prof. Ing. Petr Vavřín, DrSc.
10:40 Panelová diskuse odborníků:
Prof. Ing. Vladimír Kučera, DrSc., Dr.h.c. (ČVUT, Katedra řídicí techniky)
Ing. Jaroslav Doležal, CSc., Dr.h.c. (Honeywell)
Prof. Ing. Vladimír Mařík, DrSc., Dr.h.c. (ČVUT)
Ing. Vladimír Kysela (ABB)
Ing. Vladimír Lhotský (Blumenbecker)
moderovat bude Prof. Ing. Petr Vavřín, DrSc. (emeritní rektor VUT Brno)
12:00 cofee break
12:15 3D kinematika a mechatronika v SolidWorksu – Ing. Petr Lstiburek, SolidVision
12:50 Strojové vidění v robotice a průmyslu – Ing. Jaroslav Špalek, Blumenbecker
13:10 Metoda Model-Based Design pro návrh a realizaci řídicích systémů – Ing. Jan Daněk, HUMUSOFT
13:40 slavnostní přípitek
Pro více informací a možnost bezplatné registrace přejděte na stránky http://www.stech.cz/index.php?id_document=401164927
Pro možnost prezentace na konferenci kontaktujete jiricek@stech.cz