Výrobci automatizačních senzorů rychle adoptovali a do praxe uvedli myšlenku, že edge přístup je pro ně i jejich zákazníky podstatně výhodnější než centralizovaný cloud. Stejně zřejmé je i to, že autonomní zařízení potřebují velmi rychle rozhodovat na základě dat ze svých senzorů. Pro dosažení další úrovně automatizace je třeba počítat stále více dat s minimální latencí. A jakákoli architektura s řetězcem senzor-koncentrátor-řídící PC je dražší a pomalejší než senzor, který AI a strojové učení integruje. Kromě samotného hardwaru, jde totiž i o software, který je nutné udržovat po celou dobu životního cyklu a v neposlední řadě o celkovou spotřebu energie pro daný proces.
U Sicku proto vznikla synergie, charakteristická pro poslední roky. Když AI řešení, tak na čipové sadě Hailo, který mezi špičku bezesporu patří. A firma Hailo se nikdy netajila tím, že průmyslový sektor a strojové vidění patří mezi její cílové trhy. Dalším impulsem mohla být i integrace AI od Hailo v Raspberry Pi. Sick si tak vybral jednu z nejlepších variant, zároveň ale s dostupným hardwarem pro testování nebo vývoj. Nízkoenergetické výpočty umělé inteligence Hailo dokonale zapadají do architektury autonomního vnímání senzorů Sick.
Visionary-B Two: Programování na zařízení pomocí 3D kamerové kamery a AI akcelerátoru
V říjnu 2024 se na trh dostává první produkt této spolupráce: 3D snímkovací zařízení s akcelerátorem Hailo-8 AI. Ten umožňuje uživatelům přímé programování na zařízení s využitím Hailo AI Acceleratoru a jeho softwarových nástrojů. Mezi klíčové oblasti použití patří logistika a venkovní automatizace. Softwaroví partneři společností Sick a Hailo již nyní těží z výhod této technologie v různých pilotních projektech a vyvíjejí aplikace založené na umělé inteligenci.
https://hailo.ai/applications/industrial-automation/automatic-optical-inspection/#Anomaly_Detection