Jste zde

Angelcam představuje dvě nová zařízení a spouští Real-time Security: rychlé a proaktivní zabezpečení

Systém zabezpečení Real-time Security poskytuje uživateli kontrolu nad bezpečnostními incidenty v reálném čase, navíc často ještě dříve, než k nim vůbec dojde. Dohled rozšiřuje také o senzory pro detekci požáru či zaplavení.

Dvě nová zařízení, multisenzor AngelPoint a Angelcam Indoor Thermal Camera zlepšují zabezpečení a odstraňují problém falešných poplachů. Nejde však jenom o vloupání – Angelcam umožňuje i připojení dalších senzorů - požár či únik vody jsou další příklady, se kterými si systém umí poradit. Cílí zejména na prevenci a zrychlení řešení vzniklé situace – od predikce či detekce, přes verifikaci, reakci a nakonec po investigaci. Rychlost je totiž to, co ve výsledku rozhoduje, například obvyklé vloupání trvá kolem dvou až tří minut. Průměrný dojezd bezpečnostních služeb či policie je v USA, kde je většina zákazníků Angelcamu, i v Evropě kolem deseti minut.

Do Angelcam lze odesílat poplachy z jakéhokoli senzoru, samostatného či zapojeného do alarmového systému.Běžný uživatel, integrátor, vývojář či přímo výrobce hardware má několik možností jak poplach odeslat: e-mailem, přes IFTTT, webhook či API.Poplach může vyvolat spuštění záznamu kamery, nebo odeslání notifikace do dalších aplikací - například mobilní aplikace Angelcam (majiteli objektu, sousedům a dalším osobám) a to do Slacku, PagerDuty, nebo služeb třetích stran - typicky pultu centrální ochrany.

“Skoro polovinu majitelů bezpečnostních kamer trápí, že nemají v mobilní aplikaci spolehlivý vzdálený přístup k živému videu či nahrávkám, aby zjistili, co se u nich doma či ve firmě děje. Většina z nich totiž stále ukládá záznam na lokální zařízení. Majitele alarmů pro změnu trápí nemožnost jednoduchého vzdáleného ověřování poplachů. Ti pak zpravidla neví, proč se alarm spustil a jak je situace naléhavá. V Angelcamu nyní spojujeme výhody kamer, alarmů a senzorů tak, aby bylo pro zákazníka jednoduché rychle zjistit, co se děje. Ale naše plány jdou mnohem dál. Věříme, že aby se bezpečnost zásadně zlepšila, je třeba se na ni dívat holisticky. Analyzujeme do detailu reálné bezpečnostní incidenty z našeho okolí a ty největší mezery řešíme okamžitě. V současné době se hodně zaměřujeme na verifikaci poplachů, ať už zákazníkem, nebo někým, komu věří – jeho kolegy, sousedy nebo pultem centrální ochrany. To vše se nám podařilo spojit do jedné aplikace,” říká Petr Ocásek, zakladatel & CEO Angelcam.

Angelam představuje dvě nová zařízení pro odstranění falešných poplachů

Angelcam představil společně se spuštěním systému Real-time Security dva nové produkty - multisenzor AngelPoint, který pomocí radarové technologie podobné té z autonomních vozidel umí detekovat potenciálního zloděje přes okno či dveře, tedy ještě před tím, než se dostane do objektu, a termokameru Angelcam Indoor Thermal Camera kombinující detekci tepla vydávaného osobami a radarovou technologii. Kombinace použitých technologií a software v obou zařízeních, společně s “inteligencí” cloudu, zásadním způsobem snižuje množství falešných poplachů. Případné falešné poplachy bude možné jednoduše odeslat do Angelcamu k analýze, což pomůže postupně vychytávat i nestandardní situace. AngelPoint navíc umožnuje uživatelské  nastavení citlivosti na pohyb, a to jak délkou pohybu, tak i vzdáleností - až do metrů od okna, výlohy či prosklených dveří. Při delším pohybu v hlídané oblasti pak na sebe buď upozorní předpoplachem - výstražným pípáním a blikáním, nebo rovnou spustí hlasitý alarm. V obou případech také může spustit nahrávání na kamerách v okolí, upozornit majitele objektu či další zvolené osoby nebo pult centrální ochrany. AngelThermoCam je ideální “kamerou” do míst, kde chce mít majitel možnost vzdálené videoverifikace poplachu, ale zároveň maximální ochranu soukromí, tedy například do předsíně domu a bytu. Video z termokamery totiž umožnuje bezpečně rozpoznat postavu člověka, ne však konkrétní osobu. Kromě toho termokamera funguje i jako senzor detekující osoby -  k čemuž má několik doplňujících se smyslů - radar i termální sensor “vidí” lidi, mikrofon je slyší.

Angelcam rovněž vyvinul AngelBox, který dokáže nalézt a připojit jednoduše, spolehlivě a velmi bezpečně všechny kamery připojené v síti zákazníka. AngelBox je dostupný v několika variantách, geekové mohou použít i zařízení založené na routeru Ubiquity EdgeRouter s vestavěným firewallem, který zvyšuje už tak vysokou úroveň ochrany soukromí.

Systém Real-time security funguje jak s tradičními alarmy téměř všech značek, tak i s moderními sensory. Mezi ně patří například i WiFi pohybový senzor od D-Link, kompletně bezdrátový alarm od české firmy Minialarm, který nepotřebuje ani externí napájení ani internetové připojení, vydrží zhruba rok na baterie a přitom je neustále připojen k internetu zabudovaným NB-IoT modemem. Lze však připojit jakýkoliv systém, který má integraci s IFTTT, umí poslat email v případě poplachu nebo se napojí na API Angelcamu.

https://www.angelcam.com/

Hodnocení článku: