Unifikované mechanické a elektronické rozhraní pro kompletní řadu koncových nástrojů OnRobot, zjednodušuje automatizační projekty. S jednotným robotickým systémem, společnou platformou k programování a školení a všemi doplňky dostupnými na jednom místě mají nyní výrobní společnosti přístup k ucelené řadě nástrojů S produkty nové platformy se budou moci seznámit i návštěvníci veletrhu MSV 2019.
Zjednodušení přitom není jen v programování. Flexibilitu podporuje výměna celých subsystémů na rameni s pomocí několika nástrojů. Integrace platformy pro rychlou výměnu nástrojů Quick Changer do současných koncových nástrojů zásadně ulehčuje jejich výměnu, ať již za jiný nástroj nebo na robotické rameno jiné značky. Díky tomu poskytuje flexibilitu a zkracuje výrobní prostoje s cílem efektivnější výroby a rychlejší návratnosti automatizačního projektu. Představuje to další krok směrem k unifikovanému systému, který ulehčuje, urychluje a zlevňuje budování kolaborativních aplikací bez ohledu na využívanou značku robotického ramene.
S produktem Quick Changer, jež je nyní součástí všech koncových nástrojů OnRobot, může zákazník pracovat s jediným kabelem poskytujícím univerzální rozhraní mezi nástrojem a ramenem. Kabel, který není nutné během výměny nástrojů vůbec rozpojovat, poskytuje rozšířené komunikační funkce pro všechny robotické platformy.
V případě robotických ramen Universal Robots umožňuje OnRobot prostřednictvím unifikovaného rozhraní URCap spolupráci všech nástrojů v rámci jednoho programu. S využitím Dual Quick Changeru může například rameno pracovat v jednom výrobním cyklu společně s dvouprstým uchopovačem RG2 a vakuovým uchopovačem VG10 a dosáhnout tak vyšší míry využití. Díky unifikovanému robotickému programovacímu řešení je nastavení robotů UR rychlejší než kdy dříve.
Řešení fieldbus pro další robotické značky:
Všechny produkty OnRobot nyní mají platformu unified communications využívající standardní protokoly fieldbus, které usnadňují programování nástrojů bez ohledu na využívanou robotickou značku. S novými fieldbus protokoly mohou výrobní společnosti snadno nastavit softwarové parametry a využívat více funkcí prostřednictvím standardního Ethernetového propojení podporujícího sofistikovanější funkce typu plug-and-produce bez potřeby dodatečných kabelů. Čas nasazení pak lze zkrátit ze 3 hodin na 30 minut, takže kolaborativní aplikace je možné spustit do výroby rychleji.
OnRobot WebLogic pro digitální I/O na jakoukoliv robotickou značku:
Na roboty propojující se s pomocí digitálního I/O využívá OnRobot rozhraní OnRobot WebLogic. S využitím IP adresy v rámci OnRobot Compute Box se mohou výrobní firmy přihlásit přes webového klienta OnRobot a prostřednictvím mobilního telefonu či jiného síťového zařízení vytvářet jednoduché robotické programy. Výrobci mohou přednastavit požadované hodnoty a vytvářet programovací logiku s využitím zpětné vazby z uchopovačů a senzorů OnRobot pro přesnější řízení. To poskytuje OnRobot nástrojům kompatibilitu s ještě širším spektrem robotických ramen a pomáhá výrobcům rychle nastavit a zprovoznit požadované kolaborativní aplikace.
OnRobot se bude prezentovat na letošním veletrhu MSV 2019 v Brně prostřednictvím svých partnerů, zejména pak DREAMland (stánek G1/26), Rob4Job (C/17) a EXACTEC (P/96).
Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, s každoroční účastí více než 1 600 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Ze zahraničí přijíždí přes 50% vystavovatelů a 10% návštěvníků. Hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. V roce 2019 se MSV zaměří také na investiční příležitosti, tedy Start up projekty, nové nápady, inovaci jako příležitost k investicím. https://www.bvv.cz/msv/msv-2019/