Jste zde

Netio PowerDIN 4PZ – měření spotřeby s dálkovým ovládáním

Měření spotřeby i detekce a spínání odběru je stále častěji součástí provozu IT, průmyslu i laboratoří. Nový PowerDIN 4PZ ukazuje, jaké funkce může mít moderní elektroměr.

Typickou IT aplikací LAN/WiFi elektroměru PowerDIN 4PZ je měření a spínání elektrické energie v rozvaděči s využitím pulzního výstupu z hlavního elektroměru. Pro silnoproudaře je třeba ihned doplnit, že zařízení PowerDIN v žádném případě nenahrazuje hlavní elektroměr, už jenom díky tomu, že by nemohl mít tolik funkcí. Pulzní vstup lze využít i pro připojení a detekování funkce nebo odběru dalších zařízení která jej podporují. 

Vlastní měření, integrované v zařízení PowerDIN, sleduje a spíná 2 jednofázové okruhy 230V/16A. Díky tomu lze dálkově řídit a ovládat jakékoli zařízení, připojené na výstup, ať jde o IT infrastrukturu, výrobní zařízení, laboratorní systém nebo například nabíječku pro elektrický skútr. Oba okruhy lze samostatně ovládat přes webové rozhraní a mobilní aplikaci, včetně využití cloudových služeb Netio Cloud. Samostatné je také měření pro oba spínané okruhy.

Do sítě se PowerDIN 4PZ připojuje pomocí kabelové přípojky Ethernet s konektorem RJ-45 nebo bezdrátově pomocí WiFi s integrovanou anténou, pokud to místní podmínky a konstrukce rozvaděče dovolí. Možnosti vlastní inteligence zařízení naplno rozvíjí možnost propojení s dalšími systémy pomocí Open API (JSON, Modbus/TCP, SNMP, MQTT-flex, Telnet, atd.). Tato rozhraní zajišťují také možnost integrace do dalších systémů, podle potřeb uživatele.

Vlastnosti PowerDIN 4PZ

  • PowerDIN 4PZ je LAN/WiFi dvojitý elektroměr 230V/16A s I/O. Ovládání pomocí web rozhraní, podporuje NETIO Cloud a Open API rozhraní.
  • NETIO PowerDIN 4PZ je připojeno do sítě pomocí RJ45 (Ethernet)  nebo WiFi (2,4 GHz – interní anténa).
  • Výstupy 1 a 2 obsahují přesné měření spotřeby elektrické energie 110/230V max 16A a možnost odpojení výstupu pomocí relé s funkcí ZCS. ZCS (zero current switching) zajišťuje sepnutí a rozepnutí relé na výstupu 1 a 2 při průchodu proudu nulou.
  • Stav výstupu po zapnutí zařízení (PowerUp state) lze konfigurovat (On/Off/Last).
  • Výstupy 3 a 4 jsou relé výstupy (NO/NC).  DI vstupy 1 a 2 lze použít pro připojení tlačítka (bezpotenciálový kontakt) nebo jako 4bytový čítač S0 impulsů z elektroměrů, vodoměrů a podobně.
  • Přes web rozhraní zařízení lze číst měřené hodnoty, vypnout /zapnout každý ze 4 výstupů.
  • Open API umožňuje integraci do systémů 3tích stran pomocí různých protokolů (JSON, Modbus/TCP, SNMP, MQTT, Telnet, ..).
  • Pomocí služby NETIO Cloud lze výstupy ovládat odkudkoliv. Služba NETIO Cloud je placená, používá SSL/TLS zabezpečení a servery v Evropě.

Více informací na stránkách výrobce https://www.netio-products.com/en/device/powerdin-4pz . 
Netio Power DIN 4PZ zakoupíte také na obchod.hw.cz

Hodnocení článku: