Jste zde

Nabídka filamentů značky ROSA 3D: Pružné materiály, náplně, atraktivní barvy

3D tisk si rychle získal oblibu a pevně se etabloval při prototypování a při konstrukci soukromých projektů, od výroby modelů až po výrobky vyráběné v průmyslu. Používá se také jako vzdělávací nástroj a při testování konstrukčních řešení.

ROSA 3D je značka filamentů pro 3D tisk dodávaných společností ROSA PLAST. Historie této společnosti sahá až do roku 1979. Během uplynulých desetiletí se nabídka firmy vyvinula směrem k moderním výrobním metodám a posléze se rozšířila i do stále rostoucího odvětví materiálů určených pro 3D tisk. V roce 2022 společnost významně investovala do infrastruktury pro výrobu filamentů a od té doby rapidně rozšiřuje své portfolio výrobků označených logem ROSA 3D.

V tomto článku se věnujeme následujícím tématům::

  • Základ nabídky 3D filamentů ROSA
  • Náplně neboli ekologická alternativa ke klasickým cívkám
  • Pozoruhodná škála výrobků Magic Silk

Základní nabídka

Sortiment značky ROSA 3D, který byl nedávno zařazen do katalogu TME, zahrnuje především filamenty vyrobené v nejoblíbenějším průměru 1,75 mm. Jedná se o pestrou nabídku z hlediska barev a materiálů (a tedy i tepelných parametrů). Kromě jednobarevných surovin (dostupných v desítkách odstínů), které vytvářejí matný, perleťový nebo sametový povrchový efekt, nabízí výrobce také poloprůhledné, kovově lesklé nebo imitující dřevo (nestejnorodé) filamenty.

Úplná nabídka

  Vysoce odolné materiály

 Metalické barvy

Bílé a černé barvy

Součástí prezentovaného sortimentu značky ROSA 3D jsou také cívky se surovinami ROSA-FLEX 85A a ROSA-FLEX 96A, které se vyznačují pružností a přilnavostí. Kromě nich v sortimentu převládají typické materiály: ABS, PLA nebo PET-G. Vybrané výrobky jsou vyrobeny z materiálu ASA, který se vyznačuje zvýšenou odolností vůči povětrnostním vlivům, včetně působení UV záření (slunečního záření).

Filamenty ROSA 3D lze v závislosti na zvolené verzi používat v zařízeních využívajících teplotu trysky od 170 °C do 295 °C. Ohřev stolu může být v rozmezí od 30 °C do 120 °C.

Ekologické náplně

V místech, kde se používá velké množství filamentu, vzniká problém s likvidací rolí, na kterých je materiál dodáván. V zájmu ochrany životního prostředí a snížení množství odpadu připravila značka ROSA 3D řešení. Jedná se o systém pro dodávání suroviny v podobě náplně, tedy cívky navinuté na kartonové roli. Takový svitek je umístěn na speciálním, otevíratelném kotouči (rovněž k dispozici v nabídce výrobce).

Sada kotoučů

 Filamenty v podobě náplně

ROSA 3D dodává většinu svých výrobků v podobě náplně a více než sto z nich je nyní k dispozici v katalogu TME. V níže uvedeném videu si můžete prohlédnout, jak hladce probíhá instalace cívky na kotouče výrobce. Jediným plastovým odpadem zůstávají stahovací pásky.

Filamenty řady Magic Silk

Další novinkou z portfolia firmy ROSA 3D, která byla přidána do katalogu TME, jsou filamenty řady Magic Silk. Jedná se o dvoubarevné (koextrudované) suroviny vyrobené z PLA (polylaktidu), materiálu dobře známého nadšencům 3D tisku a jednoho z nejekologičtějších a nejbezpečnějších plastů. Jeho hlavními výhodami jsou bezzápachovost, netoxičnost, nehořlavost a biologická odbouratelnost.

V případě filamentů Magic Silk byl PLA použit k výrobě produktů s výraznými barvami, které dodávají výtiskům specifický, sametový lesk. Navíc modely vyrobené s jejich pomocí se ve světle třpytí různými barvami, což je působivé zejména u forem s velkým množstvím detailů.

Filamenty Magic Silk umožňují vytvářet působivé barevné efekty.

Zde je třeba zdůraznit, že výrobky této série jsou k dispozici v podobě výše popsaných náplní.

Text připravila společnost Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.
Článek byl publikován v originále na webu TME.eu: https://www.tme.eu/cz/news/about-product/page/59806/nabidka-filamentu-znacky-rosa-3d/

Hodnocení článku: