Jste zde

Murrelektronik online katalog pro Android

Online katalog, který nabízí jednoduše vše, co od něj očekáváte, i když vždy se dá něco vylepšit.

Nejen vyhledávání produktů podle QR nebo čárových kódů, ale i jednoduše podle čísla produktu umí aplikace "Produktkatalog" od Murrelektronik, určená majitelům smartphone s Androidem.

Aplikaci najdete na Google play po vyhledávání Murrelektronik.

 

Katalog se pravidelně aktualizuje, poslední verze 1.4 je k dispozici od prosince roku 2012.

 

Na rozdíl od některých jiných nástrojů, tento od Murrelektronik již po spuštění ukáže, co umí, nebo neumí. S pomocí fotoaparátu naskenuje QR nebo BAR kód produktu a k němu najde vše potřebné, což není tak neobvyklé. Mnohem zajímavější je možnost vyhledávání přes čísla produktu, kterou si taky vyzkoušíme i se staršími výrobky. Poslední ikona downloadu otevře složku, kde bychom mohli najít vše, co jsme si stáhli. 

 

Naskenování QR kódů funguje i přes obrázek, není nutný fyzický výrobek, vyzkoušejte si naskenovat přímo tento. Aplikace nemá velké nároky na rozlišení fotoaparátu, fungovala bez problémů na spoustu kódů.

 

Téměř okamžitě po načtení kódu se objeví základní informace o produktu. Máme před sebou nový zdroj Emparro, který jsme testovali v předchozím článku. Jestliže potřebujeme další informace, stačí přejít na záložku download.

 

Ta nám nabídne všechny dostupné soubory, tedy nejen katalogový list, ale i manuál, nákres, a další včetně informace o velikosti souboru. Dotykem na název stáhneme patřičný soubor do telefonu.

 

A bez problémů jej otevřeme. Tady už záleží na patřičném prohlížeči v telefonu, ale klasický Adobe Reader je právě pro Android dostupný a bezvadně funkční. 

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.

 

Vrátíme se na začátek aplikace a zkusíme zadat přímo číslo produktu 56901. Uvidíme, co nám katalog najde. 

 

Správně našel jednotku IMPACT20 8DI/8DO pro sběr dat se sběrnicí Profibus DP.

Ve složce download najdete i patřičné gsd soubory pro připojení k PLC Simatic S7.

 

Tyhle jednotky jsme pro Vás testovali také na našem webu. Máme obrázek jen pro kontrolu, že aplikace pracuje se správnými daty.

 

Další příklad s informací o GSM jednotce, která umožňuje ovládat výstupy přes SMS prostřednictvím mobilního telefonu.

 

Zajímavé je jak se aplikace postaví ke staršímu produktu, 4 kanálový distributor 24VDC napětí s omezovačem, který je již nahrazen další verzí. Okamžitě najde všechny nové varianty, přičemž naše byla ta nejstarší. 

 

Jako obvykle si můžete stáhnout vše, co je na webu výrobce k dispozici.

 

Jediné trochu nepříjemné je to, že nikde nemáte informaci, kde a jak se stažené soubory do telefonu uložily. Přímo v aplikaci je jejich seznam a můžete je jen otevřít, nebo poslat emailem.

 

Při troše trpělivosti je ale najdete ve složce s daty, kde každý produkt má svou složku a v ní všechny stažené soubory, což je perfektně přehledné.

 

Na závěr jsme si nechali ukázku, co se stane, pokud zadáte jak ručně nebo naskenováním, nesprávný kód, nebo nemáte k dispozici připojení k internetu. To katalog samozřejmě potřebuje, ale nemusíte mít obavu, aplikace nijak nezkolabuje nebo se nevypne.

Závěr: 

Celý katalog jel bez potíží, žádné zatuhnutí nebo úniky se neprojevily. Výborná je možnost zadat přímo číslo produktu, stažené soubory klidně překopírujete později do PC nebo na manuálový server.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Aplikace Produktkatalog Murrelektronik: https://play.google.com/store/apps/details?id=de.neusta.ms.murrelektronik&feature=search_result#?t=W10  

 

Další články o PLC, Scada/HMI, pohonech, software a komponentech nejen pro průmyslové aplikace najdete na http://automatizace.hw.cz

 

Hodnocení článku: